Filistin'deki İslami direniş hareketi HAMAS'ın askeri kanadı Şeyh İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze'ye karadan sınırlı bir işgal gerçekleştiren siyonistlere karşı büyük bir mücadele sergiliyor ve onlara ağır kayıplar veriyor.

Kassam Tugayları, yeni yayımladıkları görüntüde israil tankların nasıl müdahale ettiklerini gösteriyor

Görüntüde tünelden çıkan bir mücahid, işgal tankına sıfır mesafeden yaklaşarak tankın üzerine patlayıcı bırakıp tünele dönüyor. Ardından diğer bir mücahid, El-Yasin 105 roketiyle tankı imha ediyor.

Görüntülerde, tankın üzerine patlayıcı bırakan mücahidin, Yasin suresinin 9. ayeti olan, "Onların önlerinden bir set, arkalarından da bir set çektik, böylece gözlerini perdeledik; onlar artık göremezler." ayetini okuyor.


Görüntülerin sonunda Kassam mücahitleri, olay yerine dönerek işgal aracından geriye kalan parçaları kontrol ediyor.

Öte yandan Kassam Tugayları bugün yaptıkları diğer açıklamalarda Gazze'nin kuzeybatısında işgal güçlerine karşı saldırı düzenleyerek 6 tank ve iki personel taşıyıcıyı imha ettiğini açıkladı.

Kassam Mücahitleri ayrıca bir binanın içinde barikat kuran işgal askerlerini de "TBG" mermisiyle hedef alarak işgale ağır kayıplar verdi. Mücahitler, operasyonun ardından güvenli bir şekilde üslerine döndü.

Açıklamada, söz konusu operasyonunun Kudüs Tugayları'nın desteğiyle gerçekleştirildiği belirtiliyor...