Cizre ilçesinde çarşı merkezinde yaşanan taşlı sopalı olay, Cizre Devlet Hastanesi acil servisinde devam etti, bu da acil servisi tam anlamıyla bir savaş alanına çevirdi. İddialara göre, Şah Mahallesi Sanayi Caddesi civarında sosyal medya kaynaklı başlayan sözlü tartışma, kavgaya dönüştü. İddiaya göre, iki kişi arasındaki başlayan kavga, her iki ailenin diğer üyeleri ve akrabalarının dahil olmasıyla birlikte hastane çevresini savaş alanına çevirdi.
Olayın bildirilmesi üzerine olay yerine sevk edilen çevik kuvvet ekipleri, kavgaya hemen müdahale ederek durumu kontrol altına aldı. Yaralanan kişiler, olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

Hastane acil servisinde karşılaşan taraflar arasındaki çatışma devam edince, acil servis polikliniği bir savaş alanına dönüştü. Hastane polisi ve özel güvenlik personeli, ellerine geçirdikleri her şeyi birbirlerine fırlatan ve birbirlerini döven kişilere müdahale etti. Hastanedeki kavga nedeniyle acil servisteki bilgisayarlar ve ekipmanlar zarar gördü. Olay nedeniyle birçok vatandaş muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı.
Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

AW069220_01