Esnafın Hızlı Müdahalesi: Yaşlı Adamı Boğazına Kaçan Simitten Heimlich Manevrasıyla Kurtardı!

İş yeri sahibi Faruk Direk, yaşlı adamın zorlanarak nefes aldığını fark edince hemen harekete geçti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Direk'in heimlich manevrasıyla yaşlı adamın soluk borusunu tıkayan simit parçasını çıkardığı anlar net bir şekilde görülüyor.

Güvenlik Kamerası Kaydında An Be An: Esnafın Can Kurtaran Heimlich Manevrası

Faruk Direk, yaşanan olayı şu şekilde anlattı: "Dün bir amcamız içeriye girdi ve sesinde bir tuhaflık vardı. Biz yaşından dolayı gırtlağıyla alakalı bir sorunu olduğunu düşündük. Arkadaşımızdan su istemiş ve suyu verdiğimizde hala sesinin aynı olduğunu fark ettik. Tekrar baktığımda ise arkadaşımız sırtına vuruyordu. Dışarıya çıkıp baktığımda elinde simit vardı. Konuşamayıp tekrar sırtına vurmamızı istediğinde boğazında simit kaldığından şüphelendim. Daha sonrasında ilk yardım uygulaması olan heimlich manevrasını uyguladım ve ikinci seferde simidi çıkardığını fark ettim."

Olay sonrasında rahatlayan yaşlı adam, Faruk Direk'e teşekkür etti. Direk ise bu tür durumların herkesin başına gelebileceğini belirterek, ilk yardımın önemine vurgu yaptı.

KAYNAK İHA