HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, "Aksa Tufanına Destek" temasıyla miting düzenledi.

Batman Belediyesi yanında Turgut Özal Bulvarı Yıldız Camii önünde düzenlenen mitinge çevre il ve ilçelerden de yoğun bir katılım gerçekleşti.

Mitingde konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bir ayı aşkındır Gazze'ye ateş ve ölüm yağdığını, çocuk ve kadınların katledildiğini belirtti.

İşgalci siyonist rejimin, Filistin'deki vahşetinin 7 Ekim'de başlamadığını vurgulayan Yapıcıoğlu, 1948'den bu yana işgalin sürdüğünü kaydetti.

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 1

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Orada hastaneler, camiler, kiliseler, yardım konvoyları ve su taşıyan arabalar bombalanıyor. Seyretmekle yetinen insanlık ölüyor orada." dedi.

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 3

Turgut Özal Bulvarı'nda gerçekleştirilen miting, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 4

Mitinge ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla gelen katılımcılar, İsrail'in saldırılarını protesto etti, İsrail aleyhine sloganlar attı.

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 8

Mitinge katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, konuşmasında, işgale karşı direnmenin meşru bir hak olduğunu ifade ederek, mazlumlarla dayanışma içinde bulunduklarını söyledi.

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 11

Yapıcıoğlu, "Zalimin zulmüne boyun eğmeyen azizleri tebrik ediyoruz. Gazze'ye ateş ve ölüm yağıyor. Orada hastaneler, camiler, kiliseler, yardım konvoyları ve su taşıyan arabalar bombalanıyor. Seyretmekle yetinen insanlık ölüyor orada. Son 15 yılda şehadet şerbeti içen Filistinli kardeşlerimizin sayısı 130 binin üzerinde." diye konuştu.

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 6

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 7

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 9

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 10

HÜDA PAR Batman'da Filistin'e destek mitingi gerçekleştirdi 5