Gazze Şeridi'ne düzenlenen kara ve hava saldırıları, siyonist rejimin Gazze'nin mahallelerini, caddelerini ve binalarını yoğun bir şekilde bombalamasına neden oluyor.

Sivil savunma ekipleri, Bani Süheyle kasabasındaki bir konut binasına yapılan saldırının ardından şehit olan altı kişinin cenazesine ulaştı. Saldırıda yaralananlar, en-Nasır Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Başka bir saldırıda, Gazze Şehri'nde Shawa Meydanı yakınındaki Amriti ailesine ait ev vuruldu ve çok sayıda kişi yaralandı.

Siyonist işgal rejimine ait savaş uçakları, Şifa Hastanesi ve Nasr Çocuk Hastanesi'nin çevresindeki yapıları gece boyunca vurdu. Şifa Hastanesi, atılan füzelerin hedefi oldu ve saldırılar sonucu hastane çevresine şarapnel parçaları isabet etti.

siyonist-rejimin-saldirilarinda-34uncu-gun-d0263373

Gazze'deki Nasr Çocuk Hastanesi'ne yönelik hava saldırısında ise 3 Filistinli şehit oldu, onlarca kişi yaralandı.

Siyonist işgal rejimi, Gazze'ye yönelik saldırılarda 35 sözde askerin öldürüldüğü iddiasında bulundu.

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, siyonist işgal rejiminin saldırılarında yıkılan binaların enkazında mahsur kalanların olduğunu ve 3 binden fazla kişi hakkında kayıp bildirimi yapıldığını belirtti.

Siyonist işgal rejimi tarafından abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 187 yardım tırı ile 5 ambulansın girdiği açıklandı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ'nün tıbbi yardım malzemelerini taşıyan yardım konvoyunun Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne ulaştırıldığını duyurdu.

İşgalci ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Suriye'deki "İran'a yakın grupların kullandığı bir tesise" hava saldırısı düzenledi.

Irak'ta ise, işgalci ABD askerlerinin bulunduğu Harir Hava Üssü'ne 2 İnsansız Hava Aracı (İHA) ile saldırı düzenlendi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) yöneticilerinden Usame Hamdan, "ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimine diyoruz ki, Gazze'yi yönetme hayalinden vazgeçmelisiniz. Direniş ve halkımız galip gelecektir" açıklamasında bulundu.(İLKHA)

gazze-saldirilar-han-yunus-aa-2126794