Gazze Şeridi'nde 3 alternatif öneri belgede yer alıyor.  İki önerinin reddedildiği belgede üçüncü öneri işgalciler tarafından kabul ediliyor.

Kabul edilen öneride, Gazze'deki sivil nüfusun Kuzey Sina'daki çadır kentlere taşınması, ardından kalıcı kentler ve tanımlanmamış bir insani yardım koridoru inşa edilmesi ve yerlerinden edilen Filistinlilerin girişini engellemek için işgal içinde bir güvenlik bölgesi oluşturulması önerilerek, bu alternatifin işgal rejiminin güvenliği için en çok arzu edilen seçenek olduğu iddia edildi.

Filistinlilerin uzun vadede vatandaş olarak kabul edileceği

Mısır, Türkiye, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin bu planı mali olarak destekleyeceği ya da yerlerinden edilen Filistinlileri uzun vadede vatandaş olarak kabul edeceği iddia edilen belgede, Kanada'nın "hoşgörülü" göçmenlik uygulamalarının da bu ülkeyi potansiyel bir yeniden yerleşim hedefi haline getirdiği belirtildi.

İşgal rejimi, Filistin topraklarını tamamen işgal etmek, halkı sefalette terk etmenin planlarını yaptığı ortaya çıktı. Sivillerin hedef alınması, halkı Sina Çölü'ne zorlama planının bir parçası olarak öngörüldü.