Siirt'te düzenlenen "Kasım Ayı Sahabe Ayı" programında konuşan Peygamber Sevdalıları Onursal Başkanı Mehmet Göktaş, Hazreti Zübeyir bin Avvam'ın zaferlerle dolu hayatını anlattı. Göktaş, "Bugün Gazze'de yaşananlar var ya, tarihin hiçbir döneminde Müslümanlık böyle berrak ayna gibi parlamamıştır." dedi. Programda Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde düzenlenen etkinlikte, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "Kasım Ayı Sahabe Ayı" temasıyla düzenlenen programda, Hazreti Zübeyir bin Avvam ve Rukiye binti Muhammed'in hayatları anlatıldı.

Peygamber Sevdalıları Siirt'te "Kasım Ayı Sahabe Ayı" Programında Gazze'ye Vurgu Yaptı

Peygamber Sevdalıları Vakfı Siirt Temsilcisi Sabahattin Keleş, programın amacının, Peygamber Efendimiz'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) izinden giden bir neslin nasıl itaat ettiğini öğrenmek olduğunu belirterek, "Bizler gerçek imanı ashaptan öğrendik. Bugün aynı imanı Gazze'de görüyoruz. Filistin'deki annelerde, bacılarda, çocuklarda görüyoruz. Bugün anneler, çocukları şehid olduğunda, 'Aksa'ya feda olsun' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Peygamber Sevdalıları Onursal Başkanı Mehmet Göktaş ise Hazreti Zübeyir'in hayatının zaferlerle dolu olduğuna vurgu yaparak, "Bugün Gazze'de yaşananlar var ya evet, üzüldüğümüz yanları var ama vallahi tarihin hiçbir döneminde Müslümanlık böyle net ve berrak bir şekilde ayna gibi parlamamıştır. Herkes görecek, hem de kısa zamanda yaşayanlar görecek. Avrupa'nın en ciddi merkezlerinde en büyük stadyumlarında tekbirler getirilecek Filistin, Gazze bayrakları dalgalanacak." müjdesini paylaştı.

Göktaş, Gazze'de yaşayan Müslümanların basite alınmaması gerektiğini ve onların zaten yetim olduklarını ifade ederek, "Onların anneleri, babaları, kardeşleri durmadan şehid ediliyorlardı. İşte onlar ne oldu? Bugünün Kassam Tugayları oldu. 12 bine yakın şehidimiz var ama başka bir şey daha var. Ne olduğunu biliyor musunuz? O yavruların şehid edilmesini izleyen bir dünya var, bir İslam alemi var. Bunun boşa gideceğinimi zanediyor, onların da aval aval bakacağınımı zanediyorsunuz. Evet bugün aval aval bakabilirler ama yarın uyanacaklar." şeklinde konuştu.

Avrupa halklarının, yöneticilerinin safında yer almadığına dikkat çeken Göktaş, "Kendi ahalileri inanın kendileriyle beraber değil, şimdi biraz böyle göründüklerine bakmayın ne Alman halkı yönetimleriyle beraber ne Amerikan halkı yöneticileriyle beraber değil, hakikat öyle bir ortaya çıkıyor ki, Ortadoğu'daki kralları anlatmayalım. Onlar ayrı bir bela düşünebiliyor musunuz öyle bir acı ki Washington ayağa kalkıyor, Londra ayağa kalkıyor, Köln, Almanya, Avusturya ayağa kalkıyor Filistinli çocuklar için ama Hazreti Muhammed Aleyhisselam'ın Mekke'si Medine'sinden bir yaprak bile kımıldamıyor. Başlarında böyle Deccallar var. Amerikan köpekleri var