Kassam Tugayları, Gazze'de karadan işgalini sürdüren siyonist kuvvetlerine yönelik destansı bir direniş yürütmeye devam ediyor.

Şu ana kadar onlarca tankı imha eden ve işgal kuvvetini öldüren Kassam Tugayları, bugün son yaptıkları açıklamada, bugün sabahtan bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik saldırının tüm bölgelerinde 9 siyonist askeri etkisiz hale getirmeyi ve 22 siyonist aracı tamamen veya kısmen imha etmeyi başardıklarını bildirdi.

Etkisiz hale getirilen işgal kuvvetlerinin sıfır mesafeden girilen çatışma sonucu öldürüldükleri kaydedildi.

Öte yandan yine sıfır mesafeden başta tank olmak üzere işgal araçlarına Yasin 105, TBG, Racum, Tandum gibi roketlerle müdahale edildiği ve isabet sağlandığı bildirildi.

Ayrıca, havan toplarıyla da sık sık işgal kuvvetlerinin hedef alındığı ifade edildi.

Kara saldırısının başlamasından bu yana Kassam Tugayları, işgale ait 172'den fazla askeri aracın imha edildiğini, evlere mevzilenen veya bölgede konuşlanan siyonist kuvvetlerin roketlerle ve keskin nişancılarla hedef alındığını duyurmuştu.

İşgalci rejim, bu sabah Gazze'deki çatışmalarda üç askerinin öldürüldüğünü ve diğerlerinin de yaralandığını duyurdu. Böylece işgal tarafından resmi olarak öldürüldüğü kabul edilen asker ve subay sayısı 52'nin üzerine çıktı. Ancak kaynaklar bu sayının çok fazla olduğunu belirtiyor. (İLKHA)