Kaymakam Gülenç, ilçenin ileri gelenleri ile kahvaltıda bir araya geldi

Bismil ilçe kaymakamı Turgay Gülenç, ilçenin kurum amirleri ve İşadamları ile ilçenin sorunları tartışmak üzere özel bir künefe salonunda kahvaltıda bir araya geldi.

DİYARBAKIR - Bismil Kaymakamlığı tarafından düzenlediği ve ilçenin ileri gelenlerinden oluşan toplantıda ilçenin sorunları masaya yatırıldı. Bismil ilçesinin kalkınması için potansiyellerin değerlendirilmesi konuşuldu. Toplantıya İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, Bismil’de bulunan Tüm daire amirleri ve  işadamları katıldı.

İLÇENİN SORUNLARI VE İLÇENİN DAHA İYİ KALKINMASI İÇİN NELER YAPILMASI GEREKTİĞİ KONUŞULDU.

Tüm sorunların temelinde diyalog eksikliği yatığını dile getiren Bismil’de toplantıya katılanların ortak görüşü, İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç atandığı günden itibaren başta kanaat önderleri olmak üzere sivil toplum örgütleri, işadamları, esnafı, çiftçiyi ve halkla bir araya gelmesi bu eksikliği kapattı. Çünkü istişare aynı zamanda sorunların çözümünü de kolaylaştırıyor. Kendisine duyarlılığından ötürü teşekkür ediyoruz"

İlçenin genel sorunlarının konuşulduğu toplantıda, sorunların çözümüne yönelik öneriler dile getirildi. Toplantıda konuşan Kaymakam Turgay Gülenç “Burada beraber bulunmamızın sebebi sadece bir meselenin çözülmesi değil, hem var olan sorunların çözülmesi hem de yapılacak yatırımlar ve faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunmaktır. Her şeyden önce önemli olan burada yaşayanların huzurudur". Dedi.

Kaymakam Gülenç, İlçemizde daha güzel yarınlara gelmesi için, ne tür fikirler üretebiliriz. Tüm birimleri bir araya getirerek bir tanışmada olur dedi.

Toplantıda dile getiren sorunların başında, İlçede imar sorununda, Bismil yeni Devlet Hastanesi Ulaşım ve Trafik sorunu, Kuru arazilerin bir an önce suya kavuşması, İlçede tarıma Dayalı sanayinin gelişmesi için Organize sanayi Bölgesi oluşturulması, Bismil Ziraat odasının Çiftçiden ÇKS için fazla kesinti yapıldığı, İlçede Eğitim Öğretim sorunları ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

İşadamı Yusuf Akyıldız, İlçede 1 milyon 500 bin dönüm üzerinde araziye sahip olduğunu, İlçede memur değil mühendis istidiğini ifade ederek, İlçede Toprak analizleri düzgün yapılmıyor. Dedi.

Daha sonra söz alan Bismil İlçe Tarım Müdürü Remzi Çekiç, 6-7 Ekim 2014 olaylarında İlçe Tarım Müdürlüğü binası kullanılmaz hale gelmişti.Onarıldı İlçeye yakışır hale getirildi. Şu an yan binayı da ilçe Tarıma devredilerek, işlerin hızlı ve etkin gerçekleştirildiği belirtildi.  Bismil’de günde 300 hayvan kesildiğini ifade eden Çekiç, Bismil Belediyesinin Kesimhanesi kapalı, Günde ortalama 300 hayvan kesiliyor. Bu ciddi bir sağlık sorunu, Bir an önce bir kesimhane yapılması gerekiyor. Bu konuda İlçe Tarım Müdürlüğü olarak İlçede bir Kesimhane için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

İzlenme: 9703
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar