Şube, aldığı bağışları ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya devam ediyor. Şube görevlileri ve gönüllüleri, Ergani ilçesinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya, onların kapısını çalmaya devam ediyor.

Kızılay Ergani Şube Başkanı Şaban Moğul, yaptığı açıklamada, "Her ihtiyaç sahibi aileye elimizden geldikçe yardım ulaştırıyoruz. Afet durumunda ve nerede bir ihtiyaç sahibi varsa iyiliği oraya taşımaya gayret gösteriyoruz. Genel Merkezimizin yapmış olduğu istatistiklerde Ergani şubemiz gönüllülük projelerinden ve yapmış olduğu yardımlardan dolayı hemen hemen her ay Türkiye'de ilk 10 sırada yer aldığını görmekteyiz. Nerede bir başarı varsa orada bir emek vardır. Biz Ergani'de yönetim kurulumla birlikte bunu başardığımızın inancındayız. Önümüzdeki süreçte çok daha güzel projelere imza atacağımızın bir göstergesi olarak bunu görmekteyiz" dedi.

Başarılarının en büyük payının bağışçılara ait olduğunu dile getiren Moğul, "Bir buçuk yıllık süreçte Ergani'mizde neredeyse ismi bulunmayan bir kurumu emek ve dayanışmayla buralara gelindiğinin bilinmesini isteriz. Bu pay sadece bizde değildir. Bu başarının en büyük payı bağışçılarımızdır. Bağışçılarımızın olağanüstü çabalarıdır. Allah'a hamt ediyoruz ki, böyle bir güven sonucunda da başarının geldiğine de inanıyoruz" ifadelerini kullandı.