Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), İLBANK işbirliğiyle Artuklu ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılamak ve su temininde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.
Beyazsu İsale hattı, Artuklu-Koyunlu içme suyu isale hattı ve planlanan alternatif Beyazsu İsale hattı ile üç koldan Artuklu ilçesine kesintisiz ve sağlıklı su temini sağlamak için yatırımlarını sürdüren MARSU, 13 kilometrelik Sultanköy İçmesuyu İsale Hattı Projesinde de çalışmalarını hızla sürdürüyor.
Proje çerçevesinde 5 metre genişliğinde 9 kilometrelik servis yolu açılırken, terfi merkezinin rehabilitasyonu ve 50 metreküp hacme sahip depo inşası için de hummalı bir çalışma yürütülüyor.
Büyük bir bölümünün tamamlanan projede Artuklu ilçesine su temini sağlamak için düşük kapasitede su akışı sağlanmaya başlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, 2056 yılına kadar Artuklu ilçesinin belirli bir bölümünün bu hattan beslenmesi planlanıyor. (İHA)

AW075705_02

AW075705_03

AW075705_04