Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde Midyat Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Muhtarlar Toplantısı, Belediye tarafından yapılan, devam eden ve planlanan çalışmaları içeren bir sunumla gerçekleştirildi. Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir'in başkanlık ettiği toplantıya Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin de katılım sağladı.

f1a7cae8-af24-4015-8478-273de71e190a

Toplantının başında Kaymakam Özdemir, muhtarların mahalle sorunlarını dile getirmeleri için bir fırsat tanıdı. İlgili kurum temsilcileri, muhtarların sorunlarına cevap vererek not aldılar.

Kaymakam Özdemir, muhtarlar toplantısının önemine vurgu yaparak, her soru ve sorunun bir sonraki toplantıda mutlaka değerlendirileceğini ve herhangi bir sorunun çözümsüz bırakılmayacağını belirtti.

8bf2e0da-e5bc-473e-a3a7-2ca9d60362b0

Belediye Başkanı Veysi Şahin ise, "Kaymakamımız ile birlikte kırsal mahallelerimizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmayı planlıyoruz" dedi.

Mahallelerde öne çıkan sorunlar arasında altyapı, internet, su, dere yatağı suyu ve doğal gaz yer alıyor. Özellikle merkezdeki dere yatağı suyunun Işıklar ve Sanayi mahallelerinde ciddi sıkıntı yarattığı belirtildi. Altyapı yetersizliği nedeniyle su baskınlarına karşı önlem alınması gerektiği vurgulanırken, doğalgaz çalışmalarının hızlandırılması ve başlatılan yerleşim alanlarının üst yapı çalışmalarının zamanında tamamlanması talep edildi.

Sorunların çözümü noktasında başta MARSU olmak üzere tüm yolların Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Valilik nezdinde değerlendirilmesi gerektiği dile getirildi. Aylar ve yıllar süren sorunların hala çözüme kavuşturulmamasının, bölge halkını mağdur ettiği gözlemlendi.

Toplantı, bir grup fotoğraf çekimiyle son buldu. (İLKHA)

eca5fb31-3061-4738-b1c2-cbfb5a977c6e