Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu olduğu, Trabzon, Rize, Iğdır ve Van çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimleri dışında kalan tüm bölgelerde yağış bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Samsun çevrelerinde kuvvetli yağışlar, Antalya'nın doğusunda ise yer yer çok kuvvetli yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Ayrıca, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kırklareli, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kayseri ve Sivas'ın yüksek kesimleri ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar bekleniyor.

Hava sıcaklığının güney ve batı bölgelerinde yağışla birlikte hissedilir derecede azalacağı, kuzey ve iç kesimlerde ise lodosla birlikte 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Samsun çevrelerinde kuvvetli yağışlar beklendiğinden, ani sel, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istiyor.

Ayrıca, Marmara ve Ege'de fırtına, Akdeniz'in iç ve batı kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli fırtına ve yer yer tam fırtına beklendiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. (Haber Merkezi)