Meteoroloji Genel Müdürlüğü Diyarbakır 15. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre,

Diyarbakır’da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli güneyli rüzgar ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) ile birlikte bu akşam saatlerinden itibaren Diyarbakır'ın batısında, gece saatlerinde Diyarbakır’ın kuzeyi ile zamanla kent genelinde kuvvetli, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmasının beklendiği bildirildi.

AFAD SMS göndererek Diyarbakır’ı uyardı AFAD SMS göndererek Diyarbakır’ı uyardı

Yapılan açıklamada, Bağlar, Sur, Kayapınar, Yenişehir, Çınar ve Bismil ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) yağışların; Çermik, Çüngüş, Ergani, Dicle, Hani, Lice, Kulp, Silvan, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde ise yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olmasının tahmin edildiği belirtildi.

Yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır’ın batısında, doğusunda ise Pazartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği açıklandı.

Meteoroloji'den Diyarbakır ve 4 il için uyarı: Sağanak, sel, su baskını, yıldırım riski Meteoroloji'den Diyarbakır ve 4 il için uyarı: Sağanak, sel, su baskını, yıldırım riski

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu. (Kamuran Turgay)