Batman Mimar Sinan Ana Okulu yönetiminin düzenlediği etkinlikte, LÖSEV'e dikkat çekmek ve Lösemili Çocuklar Haftası'nda farkındalık oluşturmak amacıyla öğretmenler ve öğrenciler, maskelerini takarak bir araya geldi. Ardından, maskeli minikler, okul bahçesinden çıkarak açtıkları pankartlar eşliğinde sloganlarla bir yürüyüş gerçekleştirdi.
Etkinlikle ilgili konuşan Mimar Sinan Ana Okulu Müdürü Mehmet Eşref Çiftçi, "Çocuklarımızla birlikte okul öncesi öğrencilerimizle düzenlediğimiz etkinliğin amacı, LÖSEV'e dikkat çekmektir. Farkındalık oluşturmak amacıyla öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte böyle bir etkinlik yapma kararı aldık. LÖSEV'li çocuklarımıza yardımcı olabilmek ve farkındalık yaratmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Çocuk yaş gruplarımız 3 ile 4 yaşında olan çocuklarımızla eğitim yapıyoruz. Bu etkinlikle, çocuklarımızla birlikte bu bilinci şimdiden oluşturmak amacıyla bir araya geldik. Maskelere kalp takarak ve pankartlarla çocukların izlerini bırakarak toplumsal bir farkındalık yaratmayı amaçladık" dedi.
Batman Mimar Sinan Ana Okulu Ana Sınıf Öğretmeni Mihriban Başaran ise LÖSEMİ Haftası'na dikkat çekmek amacıyla belirlenen turuncu tema içinde kalp temasını seçtiklerini söyledi. Başaran, "Miniklerimiz, turuncu kalpler yapıştırarak ve pankartımıza el izlerini bırakarak LÖSEMİ Haftası'nda farkındalık oluşturduk. Minik öğrencilerimizle yürüyüş yaparak dikkat çekmeye çalıştık" şeklinde konuştu.