Yaşlı adam, aynı zamanda kızlarının kendisini arabalarını çalmakla suçladığını ve bu nedenle polis tarafından gözaltına alınıp karakolda ifade verdiğini iddia etti.

Batmaz, "Torunlarım seni yakacağım ve kanını içeceğim diyor. Can güvenliğim yok, benim benden başka kimsem yok. Bir ben varım, bir ailem, bir de Allah'ım" diyerek yaşadığı korkunç anları anlattı. Ayrıca, kendisine yöneltilen 'araba çaldı' suçlamasıyla ilgili olarak da, "İki kızım Hollanda'dan gelerek tek ağızdan arabayı almak için polise 'arabamız çalındı' diye ihbarda bulunmuş. Daha sonra kızlarım tarafından, çoluk çocuk tarafından darp edildim" şeklinde ifade verdi.

Yaşanan saldırı sonucunda evinin kapı ve pencerelerinin kırıldığını belirten Batmaz, hala tehditlerin devam ettiğini ve can güvenliğinin olmadığını dile getirdi. Damadının kendisini tehdit ettiğini ve torunlarının 'seni yakacağım' dediğini aktaran Batmaz, uzaklaştırma kararı aldırdığını ifade etti.

Bu olayların temelinde, oğluna ev almasının yattığını belirten Memik Batmaz, "Bir oğluma ev aldım. 'Ona ev aldın bize almadın' diye bunu bana yaptılar" diyerek yaşananları özetledi. Aile içi çatışmanın, miras ve mülkiyet konularındaki anlaşmazlıklardan kaynaklandığı belirtilirken, yaşlı adamın talebi ise devlet yetkililerinden arabasının iadesi oldu.

KAYNAK İHA