Dün, İsrail rejiminin saldırılarına tepki amacıyla İncirlik Üssü'ne girmeye çalışanlara polis müdahale etti. Üssün çevresinde geniş güvenlik önemli alan polisler, toplanan kalabalığı TOMA'larla su sıkarak ve biber gazı kullanarak dağıtmaya çalıştı. Polisin sert müdahalesi esnasında birçok vatandaş yaralanırken, bazı yaşlı kadınlar fenalık geçirdi. Bir vatandaş ise gözünden yaralandı.

Program polisin müdahalesi nedeniyle iptal edildi.

Bugün ise Dışişleri Bakanlığı binası önünde ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın ziyaretini protesto eden Aktivist Avukat Gülden Sönmez gözaltına alındı.

Aktivist Avukat Gülden Sönmez, "İçerde bebek katili var", "Katil Blinken" sloganları ile Dışişleri Bakanlığı binası önünde işgalci ABD Dışişleri Bakanı Blinken’ın ziyaretini protesto etti.

Sönmez, polis tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yaşanan olaylara set tepki gösteren HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı sosyal medya hesabından şu ifadelerde bulundu;

“Dün Adana-İncirlik, bugün Ankara.

Siyonist vahşetin azmettiricisi olan ABD’nin askerini ve bakanını üstelik katliam devam ederken ülkemizde ağırlamak ve korumak hukuka uygun ama katili rahatsız edip protesto etmek hukuka aykırı, öyle mi?

Barışçıl gösteriye katılanları gaz fişeği ile gözünden yaralamak,

Kadın ve çocukların da bulunduğu kitlenin ortasına gelişigüzel göz yaşartıcı bomba atmak,

Barışçıl gösteride bile gözaltı uygulamak...

Orantısız güç kullanan ve yetkisinin dışına çıkan sorumlular hakkında derhal adli ve idari soruşturma başlatılmalıdır.”