Rotschild ve Rockefeller aileleri, Diyarbakır'daki Zerzevan kalesinde ne arıyor?

Rotschild ve Rockefeller aileleri, Diyarbakır'daki Zerzevan kalesinde ne arıyor?

Zerzevan Kalesi’nin altındaki gizli Mithras tapınağı, dünyayı yöneten ailelerin ve uluslararası belgesel kanallarının gözdesi oldu. Tapınak, İlluminati’nin atası kabul edilen Mithras’a ait sembollerin en iyi korunduğu yer.

Mitraizm, Mitra tarikatı ya da Mitras Gizemleri, Antik Yunan ve Roma dünyasının, Eleusis ve İsis Sırları olarak bilinen diğer gizli kültlerde, yani ezoterik olarak nitelendirilebilecek geleneklerde olduğu gibi sadece bu tarîkata kabul edilenlere açıklanan sırlar etrafında gelişmiş bir mistik Roma kültüdür.

ÇINAR İLÇESİ MEŞHUR OLACAK. 
Zerzevan kalesi Çınar İlçesinde bulunuyor. Zerzevan kalesine Bismil’den gitmek için 68 km uzaklıktadır. Yanı arabayla 54 dk gidebiliyor. 
Diyarbakır’da bayram turizmine ek olarak bambaşka bir hareket var bugünlerde. Özel uçakların biri inip biri kalkıyor. Rotschild ve Rockefeller ailelerinin 3. kuşak temsilcileri, BM yetkilileri ve büyükelçilerin de yer aldığı pek çok isim, Zerzevan Kalesi’nin altındaki gizli Mithras Tapınağı’nı görmek için kente geliyor.

İlluminati gibi tarikatların, Tapınak Şövalyeleri gibi yapıların atası kabul edilen Mithras’ın gizemi, tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Kimilerine göre İlluminati gibi gizli örgütler burada doğdu.

Mezopotamya’nın en özel şehirlerinden Diyarbakır, başlı başına bir fenomen… Şimdilerde ise Dan Brown’ın kitaplarında anlattığı ezoterik dünyanın tam kalbinde yer aldığını öğreniyoruz.

3 BİN YILLIK TARİH

Çınar İlçesinde bulunan Zerzevan Kalesi Tapınak Şövalyeleri, Illuminati’ye kadar gizli oluşumların doğduğu tapınağa ev sahipliği yapıyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Zerzevan Kalesi ve Mithras Tapınağı, Türkiye’nin ikinci Göbeklitepe’si olmaya aday.

Tapınak, normalde ziyaretçilere kapalı, ancak özel izinle girilebiliyor. Mithrasçıların tümü, astronom uzay bilimci. Duvarlarda Mithras’ın 7 aşamasının simgesi var, her biri Merkür’den Satürn’e bir gezegeni sembolize ediyor.”

LONDRA'DAN DİYARBAKIR'A

Mithras, Roma’nın gizem diniydi. Bu dine ait tapınakların en batıda olanı Londra’da bulundu. Diyarbakır’daki tapınak ise en doğuda olanı… Ancak Diyarbakır’daki tapınak, Mithras’ın gizeminin çözülmesini sağlayacak gibi… Zira burası en iyi korunmuş Mithras tapınağı. Doç. Dr. Aytaç Coşkun, şu bilgileri veriyor:

“Tapınak, Zerzevan kalesinin altındaki ana kayaya oyularak inşa edilmiş. Roma’nın gizem dinine ait olan tapınakta Mithras’a ait semboller günümüze kadar ulaşmış. Mithras dini ritüellerini en iyi anlatan ve en iyi korunmuş tapınak. Tapınağın giriş kapısında ise yazıt ve semboller açık bir şekilde görülüyor. Mithras dini Roma’nın egemen olduğu bütün topraklarda özellikle askerler, tüccarlar ve aristokratlar arasında oldukça yaygındır. Dinsel törenleri gizlidir ve dışarıya tamamen kapalıdır. Mithras dinine katılacak kişi on iki eziyeti çekmek zorundadır.”

İlluminati Komplo Teorileri Nelerdir?
İlluminati örgütünün Yeni Dünya Düzeni oluşturmak için birçok faaliyetleri planlı ve programlı bir şekilde sürdürdükleri birçok araştırmacı tarafından belirtilmektedir. Tek devlet ve tek din ilkesini yerleştirmek ve var olan dünya düzenini yıkarak bu amaca ulaşmak için her yolu denemek. Bunun için ekonomik krizler yaratmak, dünya ülkelerinin birbirine karşı savaşmasını sağlamak ve devletleri birbirine karşı körüklemek olduğu araştırmacılar tarafından ortaya sunulan savlardır. 

İlluminati Ataları Çınar da mi?

Yıl içerisinde bir kez toplanan İlluminati; ona göre strateji belirleyerek hedefler oluşturuyor. Dünya üzerinde örgüt adına hareket eden kişiler tarafından planlar ve stratejiler uygulanmak üzere organize ediliyor. Bu örgüt işlerinde en çok rol alan ülkelerden biri olan ABD bu konuda önde olan ülkelerden birisidir. Ayrıca ABD doları üzerinde yer alan İlluminati sembolü olan üçgen bunu açıkça da ortaya koyuyor.
İlluminati ile ortaya atılan bazı gerçekler ise; Deccal ve Şeytana taptıkları yolunda ortaya atılmaktadır. 

Bu iddiaların yalan olması halinde dahi gençlerin dinden uzaklaştırılması için yapılan bir uygulama olarak ortaya atılıyor. Özellikle genç beyinlerde bilinçaltına yönelik empoze edilmesi amaçlanan bu durum; filmler, şarkılar ve oyunlar gibi birçok yoldan aşılanarak hayata geçiriliyor. Hatta birçok Holywood yapımı çizgi filmler de bu konuda bilinçaltı çalışması yapacak şekilde oyunlar sunuyor.

BELGESEL KANALLARI SIRAYA GİRDİ

Uluslararası Dünya Anıtlar Sitler Konseyi ICOMOS’un uluslararası bilimsel komitesi ICORP tarafından hayata geçirilen “ICORP-On The Road” projesi kapsamında belgesel serisi için Nepal Katmandu’da çekimler yapan ekip, 2. bölümde yer alacak Zerzevan Kalesi çalışmalarını tamamlamış.

History Channel’ın 6 bölüm halinde 6 ülkede çekeceği belgesel serisinde yer alan Zerzevan Kalesi çekimleri de tamamlanmış. Ayrıca National Geographic'te belgesel çekimlerini yapmak için harekete geçmiş. Oscar ödüllü oyuncu Morgan Freeman’ın National Geographic belgeseli için Diyarbakır’daki Mithras Tapınağına gelmesi bekleniyor.

İlluminati gibi tarikatların, Tapınak Şövalyeleri gibi yapıların atası kabul edilen Mithras’ın gizemi, tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Kimilerine göre İlluminati gibi gizli örgütler burada doğdu. Tapınağı, bu yıl 1 milyon turistin gezmesi bekleniyor.

KAZILAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Zerzevan kalesi, Türkiye’de kazıların 12 ay boyunca devam ettiği 20 arkeolojik bölge arasında yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dicle Üniversitesi’nin işbirliği ile kazı - restorasyon çalışmaları, Türk Tarih Kurumu, Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çınar Kaymakamlığı, İşkur, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Gap Bölge Kalkınma İdaresi tarafından destekleniyor. Özel sektör kuruluşu Safir Tuz da çalışmalara çok önemli katkı sunuyor.

whatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-08.jpegwhatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-08-1.jpegwhatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-07.jpegwhatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-06.jpegwhatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-07-001.jpegwhatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-08-001.jpegwhatsapp-image-2021-07-19-at-13-26-10.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler