İlçe Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen etkinlik, lise ve ortaokul öğrencilerine uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyordu.

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halis Demir konferans salonunda gerçekleşen tiyatro oyunu, öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ve takdirle izlendi. Oyunda, uyuşturucu kullanımının gençler üzerindeki olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıkların ailelere ve topluma verdiği zararlar anlatıldı.

"İstanbul Tiyatro Balans'ın 'Pembe Aslında Siyahtır' Oyunu Öğrencilere Uyuşturucu Tehlikesini Anlattı"

Tiyatro oyuncuları, "Pembe Aslında Siyahtır" oyununun amacının, gençlere uyuşturucunun ne kadar zararlı olduğunu göstermek olduğunu vurgulayarak, çevrelerinde uyuşturucu kullanımı veya satışı gördüklerinde polise bildirmeleri gerektiğini öğrencilere hatırlattılar.

Katılımcı öğrenciler, sahneye yansıyan ailelerin çocuklarının uyuşturucuyla mücadelesinde yaşadığı çaresizliği izlerken duygulandıklarını ifade ettiler. Ayrıca, bu önemli etkinlik için İlçe Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini iletti.