Sezer, İLKHA'ya yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Filistin'deki zulmüne karşı sessiz kalmadıklarını belirterek, "Gerekirse zarar ederiz, gerekirse bir şubemiz kapanır ama işgalcilere destek vermeyiz" dedi.

İşgal rejimine destek veren firmaların ürünlerini raflardan kaldırıp iade ettiklerini söyleyen Sezer, "Yaptığımız her bir alışveriş Gazzeli kardeşlerimize bir kurşun, bir bomba olarak gidiyor. Tüm esnafları bu boykota katılmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sezer, işgalcilerin mallarının alınmasının bir Gazzeli Müslümana bomba ve kurşun olarak gitmekte olduğuna dikkat çekerek, "Boykot israil ekonomisine darbe vurmaktır. Diğer esnafların da israil mallarını boykot etmelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

7ee24267-71d2-414e-8ccf-7dc2df58aac1

Gerekirse zarar edeceklerini ama işgalcilere destek vermeyeceklerini dile getiren Sezer, "Bir Gazzeli kardeşimiz paradan daha mı değersiz? Bundan dolayı çok maddiyata bakmamak lazım" dedi.

Boykot kampanyası büyüyor

Türkiye'de işgal rejimine destek veren firmaların boykot edilmesi kampanyası giderek büyüyor. Birçok esnaf ve vatandaş, işgal rejimine destek veren firmaların ürünlerini boykot ediyor.

Sosyal medya üzerinden de büyük destek gören boykot kampanyası, işgal rejimine karşı önemli bir güç haline geldi.