Destici, mitingde yaptığı konuşmada, Gazze'de binlerce çocuk ve kadının, on binlerce masum insanın ağır bombalar altında kaldığını belirterek, "Müslümanların her gün bu insanlar için gözyaşı döktüğünü" söyledi. Destici, Filistinli çocuklar ve masumlar için burada olduklarını ve zalimlerin karşısında olduklarını bir kez daha haykırdıklarını dile getirdi.

Filistin'de yakın tarihin en büyük dramlarından, katliamlarından ve soykırımlarından birinin yaşandığını belirten Destici, şöyle konuştu:

"Gazze'de yakın tarihin en büyük insanlık suçlarından biri işleniyor. Çoğunluğunu çocukların, kadınların ve yaşlıların oluşturduğu bir sivil katliamı yaşanıyor. Maalesef bu katliam tüm dünyanın, İslam aleminin ve Müslümanların gözlerinin önünde gerçekleşiyor. Gazze'de yaşananları savaş olarak adlandırmak, gerçeklere, tarihe ve insanlığa ihanettir. Daha önemlisi savaşın da hukuku, kuralları vardır. Bebekleri, çocukları, kadınları, yaşlıları bombalarla yakmak, parçalamak insanlık ve savaş suçudur. Bunu da bugün katil, terörist İsrail, ABD'nin ve sözde medeniyetin bekçisi olduğunu söyleyen Avrupa ülkelerinin desteğiyle yapmaktadır."

Destici, İsrail'in yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödeyeceğini ifade ederek, mazlum Filistin'in yanında, terörist İsrail ve onu destekleyenlerin karşısında olduklarını dile getirdi.

Filistin'de yaşananlara karşı sessiz kalmanın cinayetlerin, katliamların ve soykırımın suç ortaklığı olduğunu vurgulayan Destici, Türkiye'nin her zaman mağdur ve mazlumun yanında yer aldığını aktardı.

Destici, siyaseti hem halk hem de çevre coğrafyadaki mazlumlar için yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Tüm imkanlarımızı ve kapasitemizi de bu uğurda kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz. Kapasitemiz ve imkanlarımız ölçüsünde istikametin yönüyle burada dilimizle ve yüreğimizde ilkelerimiz uğruna çaba gösterdik, sizlerle birlikte göstermeye devam edeceğiz. Doğu Türkistan, Filistin bağımsızlığına kavuşana kadar da mücadelemiz sürüyor. İsrail ne yaparsa yapsın, ABD onu ne kadar desteklerse desteklesin, Almanya geçmişteki Nazi soykırımlarının ezikliği altında ne kadar sahip çıkarsa çıksın, gün gelecek yeni bir Selahaddin Eyyubi çıkacak ve Filistin'i, Kudüs'ü fethedecek, Mescid-i Aksa'yı ve Filistinli kardeşlerimizi özgürleştirecek."