Kudüs Nuru Kadın ve Çocuk Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Filistinli bir çocuğun Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinlikte, Gazze'nin özgürlüğünü anlatan ezgiler yine çocuklar tarafından seslendirildi.

Sultanahmet Meydanı'nda Filistin nöbeti

Çocukların yüzlerine Filistin bayrağı çizildi, Gazze yararına magnet ve puşi satışa sunuldu. Etkinlikler, yerli halk ve turistler tarafından ilgiyle karşılandı.

sultanahmette-filistin-nobeti-14uncu-gununde-devam-ediyor-5854f02d

Kudüs Nuru Kadın ve Çocuk Derneği Müdürü Sahar Cemil, etkinlikte yaptığı açıklamada, "Filistin'e sesimizi ulaştırmak ve onlarla dayanışma içinde olduğumuzu bildirmek için buradayız. Filistin halkının özgürlüğü için canını, kanını feda eden bir halk olduğunu biliyoruz. İşgalci İsrail'in katil bir devlet olduğunu ve suç işlediğini görüyoruz. Tüm ülkelerin, Arap ülkelerinin, batının ve insanlığın bu görevi yerine getirmesi gerekiyor. Yaşananlar film değil, dizi değil ama herkes izliyor. Bu ibadetimiz ve sesimizi duyurmak için hepimizin görevi, Kudüs özgür oluncaya kadar mücadele etmektir. Bunun için bu programı düzenliyoruz. Kadın ve çocuklarla beraber yaşananları görüyoruz ama artık görmek istemiyoruz." dedi. (İLKHA)

sultanahmette-filistin-nobeti-14uncu-gununde-devam-ediyor-56f3c8ed

sultanahmette-filistin-nobeti-14uncu-gununde-devam-ediyor-f5836a30