Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, "Tarih Yazan Çocuklar Projesi" etkinliği yapıldı. Etkinlik çerçevesinde öğrenciler, tarihteki önemli şahsiyetlerin karakterlerine bürünerek canlandırmalar yaptı.

Yapılan etkinliğe, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Burak Akeller, daire amirleri öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Çocukların sanal ve sahte kahramanlar yerine tarihe mal olmuş değerli şahsiyetleri tanımaları ve milli bilinç kazanmaları amacıyla gerçekleştirilen projede kitaplardan etkinliklere, mektuplardan tiyatro gösterimlerine kadar birçok çalışma yer alıyor.

Proje kapsamında Kulp ilçe merkezinde bulunan Atatürk ilköğretim okul öğrencilerine, tarihteki başarıları ve tecrübeleriyle topluma mal olmuş önemli şahsiyetlerin hayatlarının yer aldığı 100 kitaplık “Tarih Yazan Çocuklar” serisi belirlenen plan doğrultusunda okutuldu.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikle çocuklar okudukları kahramanların karakterlerine bürünüp canlandırmalar yaparak hem öğrendiklerini sergiledi hem de eğlenceli vakit geçirdi. (Kamuran Turgay)