Fahiş aidat fiyatlarına karşı çıkan site sakinleri, 9 yıldır emlak ve site yönetimi tarafından sömürüldüklerini öne sürüyor.

Her yıl artan aidat zamları ve belgelere imza attırılan yüksek miktarlardaki ödemelerle karşılaşan sakinler, bu duruma artık dayanamayacaklarını ifade ediyor.

İLKHAnın servis ettiği habere göre, aidatların içine zamlar ve tüm tazminatların dahil edildiği belirtilen sözleşmelerin halk arasında bilindiğini belirten site sakinleri, bu durumun kendilerini mağdur ettiğini dile getiriyor.

Site Sakinleri, Güçlü Siyasi İradenin Ardında Fahiş Aidatlara Karşı Tepkili

Site sakinleri adına konuşan Neşet Bayrak, "Emlak ve site yönetimi tarafından 9 yıldır sömürülmekteyiz. Her yıl zamlar sonucunda bizlere imzalattıkları belgenin altında zam oranı ve site çalışanlarının tüm tazminatlarının bu aidatın içerisinde olduğu ibaresi herkes tarafından biliniyor. Buna rağmen site yönetimi, asgari ücret zamlarını bahane göstererek fahiş aidatları gündeme getirmiştir. Biz elimizden geleni yaptık ancak güçlü siyasi irade ve engellemelerle karşılaştık. Artık göbek bağımızı kendimiz keseceğiz." şeklinde konuştu.

Sakinler, siyasetçilerden çözüm beklediklerini ancak bu sorunun çözülmemesi halinde mahalli seçimlerde destek vermeyeceklerini vurguluyor. Güçlü siyasi irade iddialarını dile getiren sakinler, sorunlarının bir an önce çözülmesini talep ediyor.