İşgalci terör örgütü, Gazze'ye yönelik saldırılarına devam ederken, binlerce çocuk ve kadının hayatını kaybettiği ve toplam şehit sayısının on binleri aştığı saldırılar bir aydan fazla bir süredir devam ediyor. Uluslararası toplumdan etkili bir tepki gelmezken, vatandaşlar bu trajediye anlamlı bir şekilde tepki vermek amacıyla Siyonist ürünlerin boykot edilmesini talep ediyor. Türkiye'den başlayarak dünya genelinde Siyonist ürünlere ve Siyonist destekçilere yönelik küresel bir boykot kampanyası başlatıldı.

53045

Sosyal medya platformları üzerinden sürekli olarak boykot çağrıları yapan vatandaşlar, son günlerde #RaftaSiyonistİstemiyoruz etiketiyle boykot çağrılarını yineledi. Binlerce sosyal medya kullanıcısı, belediyelere, firmalara ve zincir marketlere seslenerek boykota destek vermelerini istedi. Bu çağrılar sonucunda birçok firma ve belediye, Siyonist ürünleri raflardan kaldırma kararı aldığını duyurdu. Sosyal medyada paylaşılan boykot mesajlarından bazıları ise şu şekilde:

"Siyonist çeteleri besleyen markaları boykot etmek ticari sonuçlar doğurabilir, ancak bu, bize bir sorun teşkil etmiyor. Çünkü biz, Kur'an'da geçen 'Allah sizi dilerse fazlından zenginleştirecektir' ayetine inanıyoruz, müşrikleri boykot etmek de bu inancımızın bir gereğidir."

"Ürünleri almayın! Satmayın! Sponsor olmayın! Soykırıma destek olmayın! Eğer alım yapmazsanız, giymezseniz veya kullanmazsanız, insanlık ölmeyecektir. Rafımızın silah depo değil, paketli gıdaların mühimmat olduğuna inanıyoruz."

"Peygamberimiz (sav)'in 'Mala, dinara, dirheme tapan helak oldu' hadisi bize maddeperestliğin tehlikeli bir yolda olduğunu öğretir. İsrail'den daha fazla mal ve mülke tapan yok. Boykot, onları helak edecek, inşallah kardeşlerimiz."

boykot-israil-mallari-2023-tam-liste-blendax-doritos-patos-lipton-clear-bingo-falim-israil-mali-mi-2

Belediyelerden Süratle Büyüyen Boykot Hareketi

Siyonist ürünlere yönelik boykot çağrıları karşılıksız kalmadı, ve birçok belediye, sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalarla boykot kampanyasına katıldıklarını duyurdu. Boykot hareketine dahil olan şehir sayısı hızla artıyor; en az 30 il ve birçok ilçe, Siyonist ürünleri raflardan indirme kararı aldı. İşte bu harekete katılan bazı belediyeler ve açıklamaları:

Samsun Belediyesi: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız! Samsun Büyükşehir Belediyemizin sosyal tesislerinde İsrail destekli ürünlerin satışı YASAKLANMIŞTIR! Tüm kamuoyuna duyurulur.

Ordu Büyükşehir Belediyesi: Ordu, Filistin'in Yanında! Ordu Büyükşehir Belediyemizin tesislerinde ve sosyal marketinde İsrail destekli ürünlerin satışı ve dağıtımı YASAKLANMIŞTIR.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. İşgalci ve terör devleti zalim İsrail’in ülkemizde satmış olduğu tüm ürünleri boykot ediyoruz. Belediyemize ait iştirak ve tesislerimizde, İsrail’e ait markaların ürünleri satılmamaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız… Belediyemize ait sosyal tesislerimizde İsrail’e ait ürünler, saldırıların ilk gününden beri satılmamaktadır.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer: Evliyalar Şehri Aksaray olarak Filistin'in yanındayız. Belediyemize ait sosyal tesislerimizde işgalci İsrail'e ait markaların ürünlerine yer yok. Zalimliğe ve haksızlığa karşı duruşumuz net.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim AŞGIN: Filistinli, Gazzeli kardeşlerimizin hem fiili hem kavli yanlarındayız. 8 Sosyal Tesisimizde İsrail ürünlerini servis etmiyor, #BoykotaDevam diyoruz.

Yozgat Belediyesi: İsrail Ürünlerine HAYIR! Belediyemiz Sosyal Tesislerinde Filistin'deki Müslüman kardeşlerimize zulmeden işgalci İsrail'e ait markaların ürünleri satılmamaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: Kamuoyuna duyurulur. Saldırıların ilk gününden itibaren işgalci İsrail’e ait markaların ürünleri Belediye iştirak ve tesislerimizden kaldırılmıştır. Dualarımız ve kalplerimiz Filistin’deki kardeşlerimizle beraber…

Bingöl Belediyesi: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Katil İsrail’in ürünlerini satmıyor ve kullanmıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı boykot kampanyalarına destek olmaya; İsrail mallarını boykot etmeye davet ediyoruz.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz: Balıkesir #Filistin'in yanında! Büyükşehir Belediyemizin sosyal tesislerinde İsrail destekçisi markalara yer yok.

Afyonkarahisar Belediyesi: Sosyal Tesislerimizde #Boykot Var! Belediyemiz Sosyal tesislerinde #İsrail menşeli ürünler satılmamaktadır.

Ağrı Belediyesi: Nuh’un Kenti #Ağrı, Filistin'in yanında! Ağrı Belediyesi’ne ait tesislerde işgalci İsrail'e ait markaların ürünlerine yer yok. Zalimliğe ve haksızlığa karşı duruşumuzu sürdürüyoruz.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları: Zulme giden her destek, daha büyük zulmü doğurur. Biz bu zulmü kabul etmiyoruz ve Belediyemize bağlı sosyal tesislerimizde katil İsrail malı ürünlerin satışını durduruyoruz. Siz kıymetli hemşehrilerimizi de bu zulme sessiz kalmayarak İsrail malı ürünleri boykot etmeye davet ediyorum.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi: Sosyal marketlerimizde boykot var. Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ait tesislerimizde ve sosyal marketlerde İsrail destekçisi firmaların ürünlerinin satışı ve dağıtımı yasaklanmıştır.

İstanbul-Esenler Belediyesi: Siyonist İsrail’in Gazze’deki soykırımına sessiz kalan ya da destek veren bütün kuruluşların, belediyemize bağlı tesislerimizdeki tüm sözleşmeleri iptal edilmiştir.

İstanbul Bağcılar Belediyesi: Sosyal tesislerimizde İsrail menşeili hiçbir ürün satılmamaktadır. Filistin’in yanınd

ayız.

İstanbul-Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken: Filistin'in yanında, zalimlerin karşısındayız. Belediyemize ait tesislerde işgalci İsrail'e ait markaların ürünleri satılmamaktadır.

İstanbul-Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır: Sosyal tesislerimizde İsrail menşei ürünler satılmamaktadır. Komşularımızın bilgisine...

İstanbul-Beyoğlu Belediyesi: Filistin'in yanındayız. Saldırıların ilk gününden itibaren Belediyemize ait tesislerde İsrail’e ait markaların ürünleri SATILMAMAKTADIR.

İstanbul-Ümraniye Belediyesi: İşgalci İsrail'in karşısında Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Ümraniye Belediyesi olarak sosyal tesislerimizde işgalci İsrail'e ait tüm markaların ürün satışları kaldırılmıştır. Dualarımız da gönüllerimiz de Filistinli kardeşlerimizle...

israil-boykot-1100x650

BOYKOT HIZLA YAYILIYOR

Belediyelerin öncülüğünde başlatılan boykot hareketi hızla yayılıyor. Şu ana kadar Türkiye'nin yarısında Siyonist ürünlere boykot uygulanıyor. Haberimizi yazdığımız sırada ve sonrasında da boykota katılan birçok belediye, üniversite ve ünlü firma bulunuyor. Boykot hareketi giderek büyüyor.

israil-boykot-rkyw_cover