Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın yönlendirmesiyle gerçekleşen bu insani yardım operasyonunda, Gazze'deki Ürdün Sahra Hastanesi'ne tıbbi malzeme ve ilaçlar hava yoluyla ulaştırıldı.

Kral Abdullah, "Allah'a hamdolsun ki Silahlı Kuvvetlerimizin Hava Kuvvetleri mensupları, bu gece yarısı Gazze Şeridi'ndeki Ürdün Sahra Hastanesi'ne acil tıbbi ve ilaç yardımını uçaktan indirmeyi başardılar" şeklinde açıklama yaptı.

"Ürdün Kralı Abdullah'ın Talimatıyla Gazze'ye Acil İlaç ve Tıbbi Malzemeler Ulaştırıldı"

Ürdün Kralı, Gazze'deki savaşın yol açtığı acıları hafifletmek amacıyla bu yardımın görevleri olduğunu vurgulayarak, Ürdün'ün Filistinli kardeşlerine destek olmaya devam edeceğini belirtti.

Ürdün Ordusu, Ürdün Sahra Hastanesi'nin ciddi bir malzeme sıkıntısı yaşadığı bir dönemde tıbbi yardımları paraşütlerle Gazze'ye ulaştırma operasyonunu gerçekleştirdi. Hastane, İsrail'in saldırılarına rağmen çalışmalarına devam etti.

Sahra Hastanesi, 2009 yılında kurulmuş ve Ürdün ordusuna bağlı

Gazze'deki Ürdün Sahra Hastanesi, 2009 yılında kurulmuş ve Ürdün ordusuna bağlıdır. Günde yaklaşık 1200 kişiye hizmet veren hastane, ücretsiz olarak tıbbi yardımlar sunmaktadır. Ürdün Kralı Abdullah'ın talimatıyla, hastane israil saldırıları sonrasında zarar görmesine rağmen çalışmalarını sürdürmektedir.

HABER MERKEZİ