Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde yoğun yağış sonrası meydana gelen selde bazı tarım arazileri ile ev ve iş yerlerini su bastı, 2 bin arı kovanı zarar gördü, 200 hindi ve bir büyükbaş hayvan telef oldu.

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 2

Dün geceden bu yana etkili olan yağışın sele neden olduğu ilçede, bazı ev ve iş yerleri ile tarım arazileri su altında kaldı.

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 3

İlçeye, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil Belediyesi, AFAD, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 4

Ekipler ev ve iş yerlerinde biriken suların tahliye edilmesi, iş makineleriyle de cadde ve sokakların çamurdan temizlenmesi için çalışma yürütüyor.

Vali Ali İhsan Su, selden etkilenen Bismil’de vatandaşları ziyaret etti

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 5

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Ali İhsan Su Bismil ilçesinde, aşırı sağanak yağışların neden olduğu selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu.

Vali Ali İhsan Su, incelemelerin ardından Bismilli vatandaşlar ile bir araya gelerek, talep, istek ve şikayetlerini dinledi.

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 6

Sabah saatlerinde Bismil İlçesine gelen Vali Su, Bismil Kaymakamlığını ziyaret etti Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Enver Hakan Zengince ile Bismil’deki kurum amirleri ile bir araya gelen Vali Su, genel durum hakkında bilgi aldı. Ardından Şentepe Mahallesi NATO Caddesi ve 94. Sokak'ta incelemelerde bulunan Vali Su, vatandaşlar ve esnafları ziyaret ederek talep, istek ve önerilerini dinledi. Vali Su, akşam saatlerinde Bismil İlçesinden ayrıldı. (Kamuran Turgay)

Vali Su, selden etkilenen Bismil’de 7