Umut Kervanı Cizre, geçtiğimiz haftalarda yetim, yardıma muhtaç kişiler ve Gazze için kermes düzenlemişti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kermes 3 gün sürdü.

Kermesten elde edilen gelirin bir kısmı, ilçede daha önce tespit edilen yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi olarak ulaştırıldı. Kermes gelirlerinin kalan kısmı ise Gazze'ye bağışlandı.

21be0bf4-3f11-475d-b547-51b6f8af190b

Umut Kervanı Cizre Temsilcisi İsmail Yıldı

konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Umut Kervanı Cizre olarak Filistinli kardeşlerimiz ile Cizre'deki yetim ve muhtaçlar yararına düzenlediğimiz kermesten elde ettiğimiz gelirin bir kısmını Filistin'deki kardeşlerimize, bir kısmını da buradaki yetim ve muhtaç ailelerimize ulaştırdık. Düzenlediğimiz kermesimize duyarlılık gösterip maddi manevi yardımlarda bulunan tüm hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyoruz, Rabbim hayırlarını kabul etsin." dedi.

kermesten-elde-edilen-gelirler-filistin-ile-yetim-ve-muhtac-ailelere-ulastirildi-5d5bd159

Yıldız, yardımların devam edeceğini belirterek, "Yardım faaliyetlerimiz sadece bu kermesle sınırlı kalmayacak. Bundan sonra da ihtiyaç sahibi ailelerimiz ve Filistinli kardeşlerimiz için yardım faaliyetlerimizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.(İLKHA)