Hakkari, Şırnak, ve Sivas illerinde kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yüksek öğretim kurumları hariç okulların bugün tatil edildiği belirtildi. Gece saatlerinde başlayacak yoğun yağışların (bölgesel olarak kar ve yağmur) sabah da devam edeceği ifade edildi. Ayrıca, çığ ve taşkın riski göz önünde bulundurularak il genelinde yüksek öğretim kurumları hariç, kreş, anaokulları, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel öğretim kursları, Halk Eğitimi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde eğitim öğretime ara verildi. Kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Şırnak ilinde de benzer şekilde, Beytüşşebap ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bugün tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime ara verildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde ise etkili olan kar nedeniyle eğitime ara verildi. Akıncılar Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk, orta ve liselerde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.” denildi. Soğuk hava ve kar yağışının yurdun genelinde eğitimde aksamalara yol açtığı görülüyor.

Kaynak: (İLKHA)