AFAD'dan hak sahibi olup kurada konut sahibi çıkan vatandaşlara önemli bir duyuru:

12 Haziran 2024 – 10 Ağustos 2024 tarihleri arasında, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilimizde (Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Osmaniye, Şanlıurfa, Adana ve Kilis) 7269 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olarak konut sahibi çıkan vatandaşlarımızın açık borçlandırma işlemleri gerçekleştirilecek.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Borçlandırma senedine imza atmayan hak sahiplerine konut teslimi yapılmayacak.
  • 7269 sayılı Kanunun 3177 sayılı Kanunla değişik 40. maddesine göre, 60 günlük yasal sürede borçlandırma işlemlerini tamamlamayan hak sahiplerinin hak sahiplikleri iptal edilecek.

İşlemleri Nasıl Yaptırabilirsiniz?

Borçlandırma işlemleri ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için AFAD İl/İlçe Müdürlüklerine veya ALO 199 AFAD Çağrı Merkezine başvurabilirsiniz.

Unutmayın! Bu işlemleri zamanında tamamlamak, konutunuza bir an önce kavuşmanız için kritik önem taşımaktadır.

AFAD tarafından yapılan açıklamada:

"06.02.2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Osmaniye, Şanlıurfa, Adana ve Kilis il ve ilçe merkezlerinde, 7269 sayılı Kanun çerçevesinde hak sahibi kabul edilen ve noter kurası ile konut hakkı kazanan vatandaşlarımızın borçlandırma işlemleri 12 Haziran 2024 - 10 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu süreçte; borçlandırma senedini imzalamayan hak sahiplerine konut teslim edilmeyecek, 7269 sayılı Kanunun 3177 sayılı Kanunla değişik 40. maddesi uyarınca 60 günlük yasal süre içinde borçlandırma işlemlerini tamamlamayan hak sahiplerinin hakları iptal edilecektir."

ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (AA)