Milyonlarca vatandaş asgari ücrete ara zammın gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. Özellikle asgari ücretle çalışan kesim, yoğun bir şekilde ara zam beklentileri içerisinde.

Öte yandan ara zam söylentileri de artmış durumda. Ancak pek çok kişi net bir söylem için bekleyişe başladı.

Uzman Isim Zam Oranlarını Açıkladı 5

Seçim öncesinde de asgari ücrete zam beklentileri bulunuyordu. Fakat herhangi bir gelişme yaşanmadı. Temmuz ayında ise bu beklentilerin karşılığını bulma ihtimali vatandaşları şimdiden merak içerisinde bıraktı.

Peki, asgari ücrete ara zam gelecek mi? Asgari ücrete ara zam ne kadar olacak ve ne zaman gelecek? Beklenen temmuz zammı ile ilgili gelişmeler…

Maliye Bakanı tarafından daha önce asgari ücrete ara zam yapılmayacağı yönünde açıklamalar gelmişti. Ancak enflasyonun beklenenden yukarı yönde seyretmesi üzerine durum değişti.

Uzman Isim Zam Oranlarını Açıkladı 3

Yüksek seyreden enflasyonun mayıs ayında daha da yükselerek zirveyi görmesi beklentisi bulunuyor. Bu da asgari ücrete ara zam gelmesi konusunu gündeme getiriyor. Asgari ücret günden güne erime eğilimi gösteriyor. Yılın ikinci yarısında enflasyonda düşüş görülse bile vatandaşın cebine giren parada azalmalar oluşacağından ara zam konuşulmaya başlandı.

Şimdiden asgari ücret ara zammının ne kadar olacağı merak edilmeye başlandı. Ayrıca temmuz ayında emekliler ve memurlara zam gerçekleşecek. Emekliler için zam ve seyyanen artış konuşulurken memurların enflasyon orantılı yüzde 20’yi bulan maaş artışları olabilir. Peki asgari ücret temmuzdan sonra ne kadar olacak?

Asgari üret 20 bini geçecek!

Asgari Ücret Zammı Hangi Kalemleri Etkileyecek

Asgari ücret için konuşulan ara zamla birlikte temmuz sonrası maaşların enflasyon oranında olması bekleniyor. Öngörülere göre yeni zam ile birlikte asgari ücretin temmuz sonrası 20 bin TL üzerine çıkması ön görülüyor.

Yeni asgari ücret zammının haziran ayında netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)