Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, zırhlı aracı ve bakanlık bürokratlarının aldığı çifte maaşla ilgili iddialar sonrası bakanlıktan sonra Şimşek'ten de bir açıklama geldi. Bakan Şimşek, "Memnun etmek için bisiklete binmeyi düşünebilirim." dedi.

"BU SUNİ GÜNDEME KARŞI PROGRAMIMIZA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ"

Zırhlı lüks araç kullanmayı sürdürmesi ve bakanlık bürokratlarının aldığı çifte maaş iddialarıyla ilgili açıklama yapan Bakan Şimşek " Sözcü Gazetesi'ni memnun etmek için bisiklete binmeyi düşünebilirim." ifadelerini kullandı.

Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bilinçli şekilde oluşturulmak istenen bu suni gündeme karşı biz makrofinansal istikrarı tesis etmek, sürdürülebilir yüksek büyümeye ulaşmak ve daha adil gelir dağılımını sağlamak için uygulamaya koyduğumuz programımıza kararlılıkla devam edeceğiz.

"MİLLETİMİZ MÜSTERİH OLSUN"

Milletimiz müsterih olsun. Bütçede disiplini tesis ediyoruz. Cari açığı sürdürülebilir bir seviyeye çektik. Döviz rezervlerini endişe kaynağı olmaktan çıkardık. Kur korumalı mevduatı başarılı şekilde azaltıyoruz. Enflasyon yakında çok hızlı bir düşüş sürecine girecek. Ülkemizin potansiyeli çok yüksek. Bu potansiyele ulaşmak için ekip ruhu ile aralıksız çalışıyoruz ve başaracağız."

Kaynak: İHA