Hatay'da yaşanan olayda bir vatandaş bayram namazı için camiye örümcek adam kostümü ile gitti. Bayram namazı kılmaya örümcek adam kostümüyle giden kişiyi görenler hayrete düştü.

Cemaatin tepki gösterdiği kişi polis ekipleri tarafından dışarı çıkarıldı. O görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Örümcek Adam kostümüyle namaz kılan Ayaz Koç, cami içinde tedirginlik yaşanmasına neden oldu. Koç, ihbar üzerine gelen polis tarafından camiden çıkarıldı. Koç’un 81 ili gezip, çocukları sevindirmek için İzmir’den yola çıktığı, 32’nci şehir olarak da Hatay’a geldiği ortaya çıktı.

İskenderun’da kılınan bayram namazı sırasında ilginç anlar yaşandı.

Örümcek Adam kostümüyle 81 kenti gezip, çocukları sevindirmek için İzmir’den yola çıkan, 32’nci şehir olarak geçen hafta Hatay’a gelen Ayaz Koç, bu sabah kostümüyle Kaptan Paşa Camisi’nde bayram namazı kıldı.

Koç’un durumundan tedirgin olan cemaat, yüzü maskeli bir kişinin camide olduğunu belirterek, polise ihbarda bulundu.

Çevredeki sivil ve resmi polisler kısa sürede camiye gelerek, Koç’u yaka paça dışarı çıkardı.

Polislere projesini anlatan Koç, şüpheli bir durum olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldı.

'Amacım insanları mutlu etmekti'

Yaşadıklarını anlatan Ayaz Koç, namazı kıldıktan sonra tekbirler sırasında dışarı çıkarıldığını belirterek, "İnsanlar beni deprem bölgelerinde tanıdı. Gönüllü olarak deprem bölgelerinde çocukları eğlendirdim. 5 bölgede kaldım. Hatay'da acı kayıplar çok olduğundan çok kaldım. Daha sonra Türkiye'yi gezme hayalim başladı. Türkiye'yi gezen moral veren örümcek adam fikri ortaya çıktı. 33 şehir tamamladım. Tarihi yerleri meşhur yerleri gösteren Örümcek adam oldum. Trabzon'dan Hatay'a geçeyim, dedim. Çünkü insanlar beni burada tanımıştı. İskenderun'da kaldım, bayram namazına Örümcek Adam kostümüyle gittim. Tanıyanlar oldu, destek verenler, fotoğraf çekenler oldu. Namazdan sonra tekbirler sırasında birden polisler geldi. Beni yere yatırdılar, ters kelepçe yapıldı, ayağıma basıldı. Tartaklandım, ayağım alçıya alındı, yürüyemiyorum. Böyle bir olay yaşamak istemiyordum. Amacım, insanları mutlu etmekti. Şu an ayağım çok ağrıyor ancak hayallerimden vazgeçmeyeceğim. Deprem bölgesi benim için ön planda. Çocukların ve halkımızın yanında olmaya geldim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Haber Merkezi)