Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, düzensiz göçle mücadelenin Kurban Bayramı tatili boyunca kesintisiz sürdüğünü vurguladı.

Yerlikaya, düzensiz göçmenlere yönelik olarak Mobil Göç Noktası Araçlarıyla "Kalkan-24" denetimlerinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Valilikler ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda; polis, jandarma ve sahil güvenlik ekipleri tarafından Mobil Göç Noktası araçlarıyla yapılan denetimlerde 1456 düzensiz göçmenin yakalandığını ifade eden Yerlikaya, şu bilgileri paylaştı:

"İnsan kaçakçılığı yaparak ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan organizatörlere ve düzensiz göçmenlere asla fırsat vermeyeceğiz. 75'i İstanbul'da olmak üzere, 165 Mobil Göç Noktası Aracımız ile 60 ilde Kurban Bayramı tatili boyunca gerçekleştirilen denetimlerde 35 bin 159 kimlik kontrolü yapıldı. 1456 düzensiz göçmen tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı."

Kaynak: İLKHA