İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre, daha önce harabe olan Aydınlıkevler Mahallesindeki evi kayyum ile yönetilen Batman Belediyesi tarafından yapılmak üzere yıkılan Mehmet Şah Başaran, 31 Mart seçimlerinde belediyenin DEM Parti’ye geçmesinin ardından evindeki çalışmanın durması üzerine eşi ile birlikte belediyeye gitti.

Ben Yandım, Belediye De Yansın! Diyerek Belediye Önünde Kendini Yakmak Istedi!

Belediye Başkanı Gülistan Sönük ile görüşen Mehmet Şah Başaran, elinde benzin bidonu ile belediye binası önüne geldi.

Ben Yandım, Belediye De Yansın! Diyerek Belediye Önünde Kendini Yakmak Istedi! 1

“Ben yandım, Belediye de yansın!”

Belediye binası başkanlık girişi önünde üzerine benzin dökerek, “ben yandım belediye de yansın” diyerek kendini yakmak istedi.

Belediye güvenlik görevlileri ve zabıta ekiplerinin müdahalesi ile Mehmet Şah Başaran’ın kendini yakma girişimi engellendi. Olay yerine gelen polis, Başaran’ı gözaltına aldı.

Başaran sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Batman halkı bizlere sahip çıkmadınız. Batman Valiliğine, Batman Belediyesine binlerce kez sorunlarımızı anlattım ilgilenen olmadı.

Batman Belediyesi söz vermişti evimizin yapımını tamamlayacaktı. Çaresiz durumdayız. Şu anda Batman Belediyesi önündeyim, kendimi yakacağım.

Üzerime benzin dökmeye çalıştım. Batman Belediye Başkanlığı güvenlik görevlileri bana müdahale etti, küfür ve hakarette bulundu. Bana bir şey olursa Batman Belediye Başkanlığı yetkilileri sorumludur”

Belediye Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı 3

Belediye Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı 4

Belediye Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı (2)

Belediye Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı (1)

Kaynak: İHA