Vali ve Belediye Başkan Vekili Ercan Turan, yapılan açılışta çiftçilerle görüşerek sorunlarını dinledi. Hayvan alım-satımlarında anlaşamayan üreticiler arasında pazarlık da yapan Turan, daha sonra kahvehanede çiftçilerle sohbet etti. Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte hayvancılığın daha da gelişmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

"Bugün açılışını yaptık. Hayvancılıkta çok ilerideyiz"

Kentin tarım ve hayvancılıkta ileri düzeyde olduğunu vurgulayan Turan, "Kısa bir süre önce bir köyümüzde salgın hastalık çıkmıştı, bundan dolayı pazarımız karantina altındaydı ve üreticilerimiz mağdurdu. Bugün açılışını yaptık. Hayvancılıkta çok ilerideyiz, bu hayvancılığın da gelişmesi için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Tarım Müdürlüğümüzün çok ciddi çalışmaları var. Biz de gelip üreticilerimizle görüştük, sorunlarını dinledik." şeklinde konuştu.

Iğdır’daki hayvan pazarına Türkiye’nin birçok bölgesinden gelip ticaret yapanların olduğunu belirten Turan, "Türkiye’nin her yerinden buraya hayvan satın almak için gelenler var. Bu Iğdır’ın güvenilir olduğunu, ayrıca hayvancılığının çok kaliteli düzeyde yapıldığını gösteriyor. Iğdır’ın zaten hayvancılık noktasında çok güzel bir namı var. İnşallah üretim kapasitesini de artırarak ekonomiye katkı sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Açılış programına, İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Tingiş ile üreticiler de katıldı.

Kaynak: AA