Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 4-6 yaş Kur’an kursunda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler İlçe Müftülüğünce “2024 Yılı Kapanış Programı” düzenlendi.
Düzenlenen programa Bismil Cumhuriyet Başsavcısı Enes Kocakale, İlçe Müftüsü Dr. Enver Polatoğlu, kurum amirleri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda kişi katıldı.
Program, minik öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Minikler yıl boyu öğrendiklerini düzenlenen programda sergilediler.
İlçe Müftüsü Dr. Enver Polatoğlu’nun, açılış konuşmasıyla başlayan program; minik öğrencilerin Kur'an-ı Kerim tilavetlerinin yanı sıra dua, ilahi, salavat ve şiirlerle birlikte sundukları gösteriler ile devam etti.
Program Filistin dansı ile renklendi
Gazze’de yaşanan soykırım ve katliamlara dikkat çekmek isteyen minik öğrencilerin taktıkları Filistin bayrakları ve yaptıkları Filistin dansı izleyenler tarafından büyük bir beğeni topladı.
Program, minik öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.