Bismil’de öğrencilerin karne ve mezuniyet sevinci

Bismil ilçesinde karne heyecanı yaşayan öğrenciler sevincini Bismil Haber mikrofonları aracılığı ile paylaştı.

Bismil İlçesi Cumhuriyet İlkokulunda öğrenciler için karne ve mezuniyet töreni düzenlendi. Bismil Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu da öğrencilerin sevincine ortak oldu.

Okullarda eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrencinin bugün karnelerini almalarıyla beraber 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sona erdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Üçköyoğlüoğlu, karne heyecanı yaşayan öğrencilere başarılar diledi.

Başarılı olan öğrenciler, üstün başarı, takdir ve teşekkür belgelerini, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Üç Köylüoğlu’nun elinden alırken sevinçleri ve heyecanları görülmeye değerdi.

Belediyeden ikram

Karne töreninden sonra Bismil Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından karne alan öğrencilere patlamış mısır ikram edildi.

okul-muduru.jpg

2021-2022 Eğitim Öğretim yılını değerlendiren Okul Müdürü Memduh Çelebi;

Bugün itibari ile 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının sonuna geldik. Pandemiden sonra ilk kez tam gün olarak yani haftanın beş günü eğitim öğretim devam etti kesintisiz bir şekilde, bu da bizi oldukça mutlu etti başarılı bir yıl geçirdik pandemiden sonra verimli güzel bir yıl oldu çocuklarımız okulu özlemiş biz de çocuklarımızı özlemiştik birlikte güzel süreci başarıyla bakanlığımızın da destekleriyle atlattık umarım bundan sonraki süreç çok daha güzel olur. Tabi çalışmalarımız devam edecek yine bakanlığımızın talimat ve destekleriyle yaz okulumuz var üçüncü sınıf öğrencilerimize yönelik bunu da başarılı bir şekilde atlatmayı düşünüyoruz. Tabi ilkokul düzeyinde öğrencilerimizin dışında sekiz şubede yaklaşık 200 tane okul öncesi öğrencimiz eğitim öğretime devam ediyor, buda orta vadede ilkokul düzeyindeki öğrencilerimizin başarısını arttırıyor bizim amacımız kayıt bölgemizdeki çocuklarımızın tamamını okul öncesi eğitime kazandırmak bunun yanında özel eğitim gören öğrencilerimiz var özel çocuklarımız var bizim bunların eğitimine de katkı sunmak amacıyla şube sayısını arttırdık öğrenci sayısı maalesef ilçemizde fazla bu anlamda bizde onların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 2.şubemizi açtık toplam sekiz otizmli öğrencimiz bu yılda okulumuzda eğitim öğretimlerine devam ediyordu. Bunların bir kısmını okuma yazmaya geçirmeyi başardık bunun mutluluğu heyecanı apayrı umarım çocuklarımız aldıkları eğitimle kendi başlarına hayatlarını devam ettirebileceklerdir” İfadelerini kullandı.

Sınıf Öğretmeni Sümeyye Yeşil ise şöyle konuştu;

“Bu dönemi kısaca değerlendirmek istiyorum size, biz çocukları birinci sınıfta okuturken pandemi dönemine denk geldik, bu yüzden çocuklar çok fazla dezavantaj yaşadı. İkinci sınıfın başında bunu bir toplamamı gerekiyordu, çok şükür güzel bir şekilde toparladığımıza inanıyorum. Okul olarak çok özverili bir şekilde çalıştık, okulumuzun öğretmenleri çok güzel işler yaptılar pandemiden sonra, şu anda çocuklar neredeyse istediğimiz seviyeye ulaştı diyebilirim. Bunun dışında sadece müfredattaki dersler konular değil de farklı alanlara eğilmeyi de misyon haline getirmeye çalıştık okulda, bunun için bazı projeler yürüttük okuldaki öğretmen arkadaşlarla beraber. Hem Ulusal hem de Avrupa seviyesine ulaşacak çalışmalar da yapmayı düşünüyoruz. Bunu bu şekilde sürdürülebilir bir hale getirmek için de uğraşacağız.”

Karne ve mezuniyet heyecanını bir arada yaşayan öğrencilerden Zehra Balık;

“Evet, çok mutluyum çünkü bu sene dördüncü yılımı bitirdim ve mezun oldum. Emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve müdürümüze çok teşekkür ediyorum, takdir getirdim bütün hocalarım benimle gurur duydu ve ben de çok mutlu oldum tabi ki” Dedi.

Bu sene ben kötü aldım kötü aldığım içinde üzüldüm hocalarımız elinden geleni yaptı ama ben fazla derslere çalışamadığım için kötü aldım biraz bu sene karneyi bütün hocalarımıza teşekkür ederim.

Fatma Zehra Ortaokulunda okuyan ve karne törenine katılan öğrencilerde Zeynep Balık;

“Bu seneyi de bitirdim bu sene 7. sınıftım ve çok iyi bir şekilde bitirdim. Takdir getirdim gelecek sene artık 8.sınıf olacağız ve LGS var önümüzde zorlu bir süreç bizi bekliyor” Dedi.

7. Sınıf Öğrencisi Eylül Aykal;

“Bu sene 8.sınıfa geçtim hocalarımızın da tavsiye ettiği gibi stresli olmamaya çalışacağım LGS’yi kolay geçirmez istiyorum” şeklinde konuştu.

Bir başka öğrenci ise şöyle konuştu;

“Gelecek sene hala başarılarımın devamını getirmeyi düşünüyorum öğretmenlerimden çok memnunum özellikle sınıf öğretmenim olan Beyza hocadan, bize çok önemli şeyler kattı onu çok seviyorum ve bana bu başarı belgesini veren yılmaz hocama çok teşekkür ederim onları çok seviyorum”

Öğrencilerden bir diğeri ise şu ifadeleri kullandı.

“Ben öğretmenimden çok memnunum ben 2.sınıfa gidiyordum şimdi 3.sınıfa gideceğim çok heyecanlıyım, Sümeyye Hocama da çok teşekkür ederim.”

foto-1.jpg

foto-2.jpg

foto-4.jpg

foto-6.jpg

foto-5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler