Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde uzun yıllardır araç trafiğine 2 yönlü olarak kapalı olan Altıok Mahallesi 606. Sokak, dün itibari ile tek yönlü olarak araç trafiğine açıldı. Askerlik Şubesinin de yer aldığı sokak, tek yönlü olarak araç trafiğine uygun hale getirildi.
Vatandaşlar yolun açılmasını talep etmişti
Daha önce defalarca Bismil Haber’e ulaşan vatandaşlar ve bölgedeki esnaflar, yolun kapalı olması nedeniyle mağdur olduklarını ve yolun açılmasını talep ettiklerini söylemişlerdi.
Konu ile ilgili görüştüğümüz Altıok Mahallesi Muhtarı Mürsel Zorooğlu, yolun kapalı olmasının bölgede bulunan esnafları ve vatandaşları olumsuz etkilediğini, mağduriyetlere neden olduğunu ve bu nedenden dolayı yolun açılması gerektiğini söylemişti.
Zorooğlu, yolun açılması için defalarca yetkililer ile görüşmeler gerçekleştirdiğini belirtmişti.