Mardin’in Kızıltepe ilçesinde TIR şoförlüğü yapan, Burhan Ç., 8 Mart’ta TIR parkı önünde park ettiği TIR’ına doğru giderken, plakasız beyaz bir otomobille gelen amcasının oğlu C.Ç.’nin çarpıp, kaçmasıyla yaralandı. İhbarla kaza yerine sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. Hastanede tedaviye alınan Burhan Ç.’nin ayağının kırıldığı ve kırılan ayağın alçıya alındığı belirtildi. Burhan Ç. kuzeninden şikayetçi oldu.

“Beni öldü zannedip uzaklaştı”

Amca Çocukları Arasındaki Düşmanlık Bambaşka Bir Seviyeye Taşındı 1

Burhan Ç. polise verdiği ifadesinde kuzeni C.Ç.’nin kendisini yaklaşık 5 ay önce ölümle tehdit ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu konu ile ilgili jandarmaya ifade vermiştim. Şenyurt yolu üzerinde bulunan Aksoy TIR parkında aracımı almak için yaya olarak gittiğim esnada, amcamın oğlu C. Ç., kullandığı plakasız beyaz bir otomobil ile hızla üzerime gelerek kasten bana çarptı.

Yol kenarındaki çöp konteynerine çaptım ve yolun kenarına yuvarlandım. Beni öldü zannedip uzaklaştı. Hemen ardından C.'nin kardeşi S.Ç. transit bir araçla gelip camın indirerek bana baktı ve gitti. Daha sonra ağabeyi N.Ç. bir otomobille gelerek bana baktı ve gitti. Daha sonra yakınlarıma haber verdim, çevredeki vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Ambulans gelip beni aldı ve Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne götürdü. Benim bu şahıslarla husumetim vardır. Beni kasten öldürmeye çalıştılar. Bu şahıslar bana pusu kurdular ve öldürmeye çalıştılar"

Burhan Ç.’nin şikayeti üzerine savcılıkta ifade veren kuzeni ise C.Ç. olayın ‘kaza’ olduğuna dair ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

“Sulamak için kullandığımız kuyularımıza 2 el bombası attılar”

Amca Çocukları Arasındaki Düşmanlık Bambaşka Bir Seviyeye Taşındı 2

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Burhan Ç., olayın cinayete teşebbüs olduğunu öne sürdü. Ç., yaklaşık 15 gün önce de arazi sulamak için kullandıkları su kuyularına 2 el bombası atıldığını iddia etti.

C.Ç. ve kardeşlerinin tehlikeli olduklarını ve tekrar kendisini öldürmeye çalışacaklarından korktuğunu söyleyen Burhan Ç;

“Bunlar etrafımda 3 araçla pusu kurmuşlar. Hastanede savcılık ifademi gece aldığı zaman köye ve şehir merkezlerindeki adreslerine güvenlik güçleri baskın yaptı. Ama saklanmışlardı, gece onları yakalayamadılar. Ertesi gün savcılığa gidip ‘kaza’ şeklinde ifade verip, elini kolunu sallayarak gitmiş. Bir daha böyle olay yapacaklarından koktuğum için adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bunlar amca çocuklarımızdır ve aramızda husumet vardır. Bunlar 15 gün önce de arazi sulama kuyumuza 2 tane el bombası atmışlar. Daha bunun acısını üzerimizden atamadan, gelip beni öldürmeye teşebbüs ettiler. Bunlar tehlikeli insanlardır, bunların yakalanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Kamuran Turgay