DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, "9 Şubat'a kadar hem İstanbul hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimlerini sizlerle paylaşacağız" açıklamasını yaptı.

Başak Demirtaş da adaylar arasında!

"İstanbul için DEM zamanı" dediklerini belirten Doğan, Başak Demirtaş'ın da aday havuzunda olduğunu da sözlerine ekledi.

DEM Parti Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada "4 Aralık günü burada yaptığımız basın toplantısında bir eğilimi paylaşmıştık" diyen Doğan, sözlerini şunları söyledi;

"Aylardır partimizin gündeminde, güçlü bir seçenek olarak duran hatta eğilim olarak da kamuoyuyla paylaştığımız, kaybettirmek ya da kazandırmak için değil, DEM Parti olarak kazanmak için İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik. Bugün aslında bu kararı sizlerle paylaşmak için toplandık."

Doğan, bir gazetecinin adaylık çıkışıyla çok konuşulan Başak Demirtaş ile ilgili sorusuna da, "9 Şubat'a kadar İstanbul dahil olmak üzere aday göstereceğimiz diğer kentlerdeki adaylarımızı açıklayacağız. Tabii ki sevgili Başak Demirtaş da aday havuzumuzda...Birbirinden değerli isimler var havuzumuzda. Kamuoyuna yansıyan pek çok ismin aklımızda olduğu, değerlendirildiği ve onlarla istişareler yapıldığını bilinmesi isterim" cevabını verdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)