EPDK onaylı Orta Gerilim Havai Hatları İçin Ölçüm ve Haberleşme Cihazı projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas, “Ar-Ge merkezimizde geliştirilen portatif ölçüm ve haberleşme cihazımız, orta gerilim havai hattına kolaylıkla monte edilebiliyor. Branşman noktalarında enerji ölçümü yapabilecek olan cihazımızın kayıp-kaçak oranlarını azaltma çalışmalarımıza önemli katkılar sağlayacağını öngörüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaçağı Tespit Eden Cihaz Yapıldı 1

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 6 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, enerji sektöründeki yenilikçi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, elektrik dağıtımında kayıp-kaçak oranlarını minimize etmek amacıyla EPDK onayı alan özel bir proje geliştirildiğini açıkladı.

Dicle Elektrik Ar-Ge Merkezi'nde gerçekleştirilen proje, orta gerilim havai hatlar için tasarlanmış bir ölçüm ve haberleşme cihazının geliştirilmesini kapsıyor.

Kolaylıkla monte edilebiliyor

Dicle Elektrik Kaçağı Tespit Eden Cihaz Geliştirdi (1)

Gerçekleştirilen projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas, “Hizmet bölgemizde bulunan 6 ilimizde çevre odaklı ve sürdürülebilir çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda, Dicle Elektrik Ar-Ge Merkezi'nde geliştirilen portatif ölçüm ve haberleşme cihazımız, orta gerilim havai hattına kolaylıkla monte edilebiliyor. Branşman noktalarında enerji ölçümü yapabilecek olan cihazımızın kayıp-kaçak oranlarını azaltma çalışmalarımıza önemli katkılar sağlayacağını öngörüyoruz.” Diye konuştu.

Dicle Elektrik Kaçağı Tespit Eden Cihaz Geliştirdi (2)

Arvas, “Enerji sektöründe öncü bir adım olan bu projemiz, altyapımızı modernize ederken aynı zamanda montaj kolaylığı ile de dikkat çekiyor. Bununla birlikte Faydalı Model Belgesi de alınan projemizin portatif ve önceki modellere kıyasla taşınılabilir yapısı, kullanım kolaylığını da ön plana çıkarıyor.” dedi.

Editör: Kamuran Turgay