Karayolları Genel Müdürlüğü'nün raporuna göre, İstanbul-Ankara güzergahının 3-6. kilometreleri arasındaki Kozluk Kavşağı mevkisinde yol yapımı sebebiyle ulaşım alternatif yollar üzerinden sağlanıyor.

Aydın-Denizli Otoyolu'nun 19-22. kilometrelerindeki şev kayması nedeniyle ulaşım Aydın-Denizli yönünde orta ve sol şeritlerden kontrollü bir şekilde sağlanıyor.

Ankara-Niğde Otoyolu'nun Emirler Kavşağı bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerinde bakım onarım çalışmaları nedeniyle Ankara ve Niğde istikametlerinde sağ şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanıyor.

Anamur-Aydıncık yolunun 44-45. kilometrelerindeki heyelan önleme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak devam ediyor.

Samsun-Ordu yolunun Ünye Çevre Yolu 6-8. kilometrelerindeki Yunus Emre Tüneli'nin Samsun istikametindeki tüpünde yapılan bakım onarım çalışmaları sebebiyle ulaşım, diğer tüpten iki yönlü olarak sağlanıyor.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 61. kilometresindeki deniz tahribatı nedeniyle bölünmüş yolun Tirebolu-Espiye istikametinde ulaşım tek şerit üzerinden kontrollü olarak devam ediyor.

Fethiye-Seydikemer-Kaş yolunun 20-39. kilometrelerindeki yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Harmancık-Tavşanlı-Kütahya yolunun 2-10. kilometrelerindeki yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü bir şekilde devam ediyor.

Zonguldak-Devrek yolunun 4-5. kilometresindeki şev temizliği ve çelik ağ uygulama çalışmaları nedeniyle Zonguldak istikameti belirli aralıklarla kısa süreliğine trafiğe kapatılıyor.

Refahiye-İliç yolunun 22-52. kilometrelerindeki yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü bir şekilde devam ediyor.

Editör: Basri Akaydın