2 Temmuz 2024 tarihli ve 32590 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı atama kararları yayımlandı. Birçok ildeki kaymakamların da görev yerleri değişti.

02 Temmuz 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 2024/186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile kaymakamlar ve vali yardımcılarının yerleri değişti. Bazı kaymakamlar vali yardımcılıkları görevlerine getirilirken, birçok ile de yeni vali yardımcıları atandı.

Diyarbakır’a toplamda 2 yeni Vali Yardımcısı ve 7 Kaymakam atandı. Diyarbakır’da görev yapmakta olan 7 kaymakam ve 2 vali yardımcısı da başka illere atandılar.

Diyarakır’ın Çınar Kaymakamlığına Şanlıurfa Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan atandı.

Yeni Çınar Kaymakamı Zikrullah Erdoğan kimdir? İşte özgeçmişi

Diyarbakır Çınar’ın Yeni Kaymakamı Zikrullah Erdoğan Kimdir 1

Halfeti Kaymakamı Zikrullah ERDOĞAN, 1993 yılında Rize Güneysu’da doğdu. Kaymakam ERDOĞAN, ilk ve orta öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı kapsamında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı.

Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Bir yıl süreyle Halk Bankası’nda görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Rize Valiliği’nde il merkez stajını, Kırklareli/Pınarhisar ilçesinde Kaymakam refiklik stajını tamamladı. Aksaray/Ağaçören ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını yerine getirdi. Yurtdışı stajı kapsamında İngiltere/Sheffield Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı.

106.Dönem Kaymakamlık Kursunun ardından 2020-2022 yılları arasında Isparta-Uluborlu Kaymakamı olarak görev yapan Zikrullah ERDOĞAN, 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Halfeti Kaymakamlığına atandı.

2 Temmuz 2024 tarihli ve 32590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2024/186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Diyarbakır Çınar Kaymakamlığı’na atanmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Kaymakam Erdoğan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Editör: Kamuran Turgay