İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu İstanbul merkezli Kocaeli, İzmir, Bursa, Samsun, Diyarbakır ve Erzincan'da operasyon yapıldığını açıkladı.

Diyarbakır Dahil 7 Ilde Operasyon 109 Gözaltı 2

Gerçekleştirilen "Mahzen-15" operasyonlarında, elebaşlığını Özay Çetin ve Mert Çetin'in yaptığı "Çetinler" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini belirten Yerlikaya, operasyonlarda elebaşlarının da aralarında bulunduğu örgüt üyesi 109 şüphelinin yakalandığını aktardı.

Birçok suçtan sabıkaları var

Yakalanan şüphelilerin, uyuşturucu madde ticareti, kasten öldürmeye teşebbüs, silahla yaralama, işyeri kurşunlama ve yağma suçlarını işledikleri tespit edildi.

Diyarbakır Dahil 7 Ilde Operasyon 109 Gözaltı 3

Operasyonlarda, 7 adet ruhsatsız tabanca, 4 kilogram metamfetamin, muhtelif miktarda esrar, bonzai, kokain ve uyuşturucu hap, çok sayıda şarjör, fişek ve çok miktarda Türk lirasına el konuldu

Bakan Yerlikaya, paylaşımında, "İstanbul Başsavcılığımızı, Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Haber Merkezi)