Diyarbakır’da DEVA Partisi Bağlar İlçe Teşkilat Başkanı Haşim Çubuk ve yönetim kurulu üyelerinin de içinde olduğu 50 kişilik grubun AK Parti’ye katılmasının yankısı devam ediyor. DEVA Partisi Diyarbakır Büyükşehir adayı Prof. Dr. Cenap Ekinci, 50 üyelerinin Diyarbakır'da Ak Parti'ye katıldığı iddialarını yalanladı. Ekinci ayrıca DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Remzi Kaymak'ın konuya ilişkin basın açıklaması yapacağını belirtti.

DEVA Partisi Diyarbakır Büyükşehir adayı Prof. Dr. Cenap Ekinci ile DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Remzi Kaymak, yapılan törende konuşan AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden’in sözlerine tepki gösterdi.

"Çocuk kandırıp 100 TL ile bir tepsi simit dağıtmaya benzemez bu işler"

Diyarbakır’da Ak Parti – Deva Gerginliği 2

Ekinci, AK Parti Diyarbakir İl Teşkilatı’nın DEVA’dan istifa edenlerin katılım törenine ilişkin yaptığı paylaşımı alıntılayarak tepkisini şu şekilde dile getirdi:

“Ak Parti Adayı yalan yanlış beyanlarla halkımızı yanıltmaya çalışıyor. Panik hallerinin sebebini biz biliyoruz elbet. Çocuk kandırıp 100 TL ile bir tepsi simit dağıtmaya benzemez bu işler. Herşeyin farkındayız. İl Bşk Remzi Kaymak açıklama yapacak. Begenmisen he”

"İddia ettiğiniz 50 yönetim kurulu üyesinin isimlerini açıklamazsanız müfterisiniz.”

İl Başkanı Remzi Kaymak da bir süre sonra yaptığı açıklamada, “Deva partisinin yükselişini engelleyemezsiniz. Rant, ahbap -çavuş ilişkisiyle yürüttüğünüz siyasetinize bir de yalanı eklediniz. İddia ettiğiniz 50 yönetim kurulu üyesinin isimlerini açıklamazsanız müfterisiniz.” paylaşımında bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ