1- Diyarbakır’da Dolu Yağdı 

Dolu yağışının önceki gün etkili olduğu merkez Sur ilçesine bağlı Kabasakal köyündeki buğday ve mercimek tarlası doludan büyük zarar gördü. Dolu yağışı nedeniyle boy atmış mercimekler ve başak tutmuş buğdayların sapı kırılıp yerle bir olduğu görülürken, yaklaşık iki ay sonra mercimek, arpa ve buğday hasadının başlanması bekleniyor.

I M G 5003

2-Kudüs Şehidi Hasan Saklanan için Diyarbakır'da gıyabi cenaze namazı kılındı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte Kudüs'te işgal rejimi tarafından katledilen Şanlıurfalı Şehid Hasan Saklanan için gıyabi cenaze namazı kılındı.

I M G 5004

3-Emlakçılar: Arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında durgunluk yaşanıyor

Ülke genelinde arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında şu an durgunluk yaşandığını belirten Batman Tüm Emlakçılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, yaptığı yazılı açıklamada, yatırım için bugünlerin iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

4-Toplu taşıma araçlarında klima denetimi yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kent merkezinde toplu taşıma araçlarında klima denetimi yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların sağlıklı ve konforlu seyahat edebilmeleri için, toplu taşıma araçlarında klima denetimlerine başladı.

Şoförler uyarıldı

Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı noktalarında gerçekleştirdikleri denetimlerde, şoförlere klimalarını açma uyarısında bulundu.

Denetimlerde ayrıca toplu taşıma araçları yönetmeliğine uymayan araçların eksiklerini giderilmesi uyarısı yapıldı.

Şikayetler “ALO 153”e

Zabıta ekipleri, vatandaşların toplu taşımada yaşadıkları sorunları “ALO 153” şikayet hattına bildirmelerini istedi.  

Kaynak: Haber merkezi