Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet Başkanlığı ve Karacadağ OSB Başkanlığı, kurumsal adlarının bir açıklamada izinsiz yazıldığını bildirdi.

Diyarbakır OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı ve Karacadağ OSB Başkanlığından yapılan açıklamada, bazı medya organlarında, "Diyarbakır iş çevreleri tek ses: Kayyım atanırsa yatırımcı gelmez" şeklinde haberlerin yayınlandığı ve haber ekinde sunulan listede kurumsal isimlerinin kullanıldığı belirtildi.

Diyarbakır İş Konseyi üyeleri, dün Ticaret Sanayi Odası (DTSO) binasında ortak açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kayyum vurgusu dikkat çekti. Açıklamada belediyeye kayyum atanması iddiaları ile ilgili kullanılan “kayyum gelirse kente yatırımcı gelme, dışarıdan yatırımcı bölgeye geliyorken, yeni bir kayyım yönetimi sorun yaratacaktır.” İfadeleri dikkat çekmişti.

Diyarbakır Osb’den Kayyım Açıklamasına Yalanlama 5

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası ve Diyarbakır OSB Başkanlığı dahil kentteki 31 kuruluşun isminin kullanıldığı açıklamaya Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı’ndan yalanlama geldi.

Kurumsal adımız izinsiz kullanıldı

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile İş İnsanları Konseyi tarafından “31 kurum ve kuruluş adına” yapıldığı belirtilen bu açıklamada kurumsal adımızın izinsiz kullanıldığını ve tüzel kişiliğimizi temsile yetkili kişi veya organlarca böyle bir kararın alınmadığını, buna rağmen adımızın kullanılmasının hukuka ve etik kurallarına aykırı olduğunu belirtmek isteriz.” İfadeleri kullanıldı.

Diyarbakır Osb’den Kayyım Açıklamasına Yalanlama 4

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bazı medya organlarında, "Diyarbakır iş çevreleri tek ses: Kayyım atanırsa yatırımcı gelmez!" şeklinde haberler yayınlamış olup haber ekinde sunulan listede kurumsal adımızın da kullanıldığı görülmüştür.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile İş İnsanları Konseyi tarafından “31 kurum ve kuruluş adına” yapıldığı belirtilen bu açıklamada kurumsal adımızın izinsiz kullanıldığını ve tüzel kişiliğimizi temsile yetkili kişi veya organlarca böyle bir kararın alınmadığını, buna rağmen adımızın kullanılmasının hukuka ve etik kurallarına aykırı olduğunu belirtmek isteriz.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı

İlimizin yatırım alması hepimizin ortak gayesi olup yatırımın huzur ve güven ortamına bağlı olduğu, bu kapsamda herkesin şehrimizin huzur ve güveni için elinden geleni yapması ve gereksiz gerilim yaratıcı iş ve işlemlerden uzak durması gerektiğini belirtir, bundan sonra yapılacak bu ve benzeri açıklamalarda kurumumuzu temsile yetkili kişi veya organlardan gerekli izinler alınmaksızın adımızın kullanılması halinde yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtiriz.”

Kaynak: (Haber Merkezi)