Dicle Ekibi Deprem Bölgesinde Yoğun Çalışma Gösterdi

Dicle Elektrik dağıtım bölgesi içinde kalan Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın da etkilendiği depremde yoğun çalışmalar yürüten Dicle Arama Kurtarma ekibi, depremin 1. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen anma programında yer aldı.

Diyarbakır AFAD İl Müdürlüğü yerleşkesinde depremin gerçekleştiği saat olan 04.17'de yapılan anma programına Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman ve diğer yetkililer ile depremde görev yapmış kurum ve kuruluşların arama kurtarma ekipleri katıldı. Anma programı, kurtarma ve ilk yardım araçlarının siren sesleriyle başladı.

Vali Su: "Tek Yürek Olduk, Yaraları Sarmak İçin Gayret Gösterdik"

Anma töreninde arama kurtarma ekipleriyle bir araya gelen Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi. Deprem sürecinde her kurumun görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini belirten Vali Su, "Burada gördüğümüz değerli arkadaşlarımız o gece bu saatlerde tek yürek oldu. Tüm arama kurtarma ekiplerimiz, vatandaşlarımız tek yürek olduk ve hızlı bir çalışmayla vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gayret gösterdik." dedi.

Dicle Ekibi Birçok Hayatı Kurtardı

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerde AFAD'ın koordinasyonuyla Diyarbakır başta olmak üzere Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay'da arama-kurtarma faaliyetlerine katılan Dicle Arama Kurtarma ekibi, birçok hayatı kurtarırken, çok sayıda kişinin kurtarılmasında da etkin rol oynadı.

Kaynak: (İHA)