Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ilçe belediyeleri arasında çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesindeki Toptancılar Sitesi bitişindeki alanda vatandaşların basketbol, voleybol ve hentbol oynayabileceği çok amaçlı spor salonu inşa ediyor.

Diyarbakır’da Ikisi De Tamamlanıyor 3

4 bin 332 metrekare, bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu

60 milyon TL ihale bedeli olan tesiste, toplamda 10 dönüm arazi içinde 4 bin 332 metrekare alanda bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu yapıldı. Spor salonu, ahşap kaplama çalışmalarının ardından önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.

Diyarbakır’da Ikisi De Tamamlanıyor 5

Proje kapsamında komplekste mevcut olan 3 basketbol sahasının demontajı gerçekleştirildi, merkez ilçelerde yer alan 3 okul sahasına da 2 basketbol sahası ve 1 çim futbol sahası montajı yapıldı.

Alanın kalan kısmında saha içi parke zemin döşemesi ile çevre düzenlemesi yapıldı. Açık otopark ve yeşil alan oluşturuldu.

Diyarbakır’da Ikisi De Tamamlanıyor 6

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Tesisin içinde; Soyunma Odası+WC+Duşluk, Doping Kontrol Birimi, Sağlık Birimi, Vip Dinlenme, Basın Dinlenme, Yangın Holü, Su Deposu, Erkek ve Kadın Mescitleri, Büfe, Antrenman Salonu ve yayın odası gibi pek çok birim bulunuyor.

Diyarbakır’da Ikisi De Tamamlanıyor 1

Tesis içinde bulunan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ise bin 370 metrekare alanda inşa edilerek Diyarbakır halkına kazandırıldı.

FIBA standartlarına uygun

Diyarbakır’da Ikisi De Tamamlanıyor 2

Bin kişilik kapalı spor salonu, zemin malzemesi ve teknik ekipmanları, FIBA standartlarına uygun olarak seçildi. Salondaki çalışmaların tamamlanması ardından FIBA uygunluk belgesi alınacak.

Diyarbakır’da Ikisi De Tamamlanıyor 1

Kaynak: (Haber Merkezi)